Premierowa prezentacja wybranych kolekcji polskiej marki mebli biurowych ARTU na tegorocznych targach Meble Polska w Poznaniu zakończyła się pełnym sukcesem. Stoisko producenta odwiedziło kilkuset gości z całego świata, a prezentowane kolekcje, stworzone przez młodych designerów z Europy, zdobyły uznanie zarówno architektów, jak i odwiedzających, zbierając liczne pozytywne opinie.

Dzisiejsze biura, restauracje i hotele stawiają na funkcjonalność, ale zapewniając komfort i skupienie w przestrzeniach o dużym przepływie ludzi, stawiają przed nami wyzwania. Czy można stworzyć taką przestrzeń, która pozwoli pracować efektywnie i komfortowo, mimo wielu rozproszeń? Oczywiście, że tak! Na targach Meble Polska w Poznaniu firma ARTU podzieliła się swoimi sprawdzonymi pomysłami.

Projektanci ARTU wyjściem od pytania, jak zoptymalizować dostępną przestrzeń biurową, aby spełnić oczekiwania zarówno pracowników, jak i gości. Firma ARTU, zyskując coraz większe uznanie na rynku polskich mebli biurowych i kontraktowych, przygotowała ekspozycję skupiającą się na najpopularniejszych modelach, które sprawdzają się zarówno w biurze, jak i w domowym gabinecie. Na stoisku o powierzchni ponad 70 metrów kwadratowych, prezentowane były różnorodne konfiguracje stanowisk pracy, wykorzystując poszczególne modele ARTU, takie jak krzesła TAP TAP, kolekcje MOSS, WOX, LOVER, fotele TUTTU, kolekcje LeTube, fotel ECLAT, sofa NOOOK, krzesło MARCO M3, stolik PORTO, stół BEADS i wieszak LASSO. Biała podłoga oraz niebieska ściana z logo i dodatkami stanowiły idealne tło dla prezentowanych mebli.

Goście odwiedzający stoisko wyrazili bardzo pozytywne opinie na temat innowacyjnych rozwiązań, które wpływają na funkcjonalność mebli, a także na oryginalną kolorystykę dostępnych kolekcji. Szczególne zainteresowanie wzbudziły bestsellery ARTU, takie jak kolekcja MOSS, WOX oraz sofa NOOOK. Goście docenili walory estetyczne poszczególnych modeli oraz doskonałą jakość wykonania.

Polska marka ARTU specjalizująca się w produkcji mebli biurowych to zespół profesjonalistów, projektantów i inżynierów, tworzących nowoczesne, inteligentne meble. Co roku, ich inżynierowie we współpracy z projektantami przemysłowymi, wprowadzają na rynek nowe modele krzeseł, stołów i sof, kładąc nacisk na ergonomię i estetykę, co znalazło uznanie, m.in. w postaci nagrody Red Dot w 2020 roku.

Marka ARTU powstała 3 lata temu jako konsekwencja rozwoju firmy działającej od 2000 roku, która osiągnęła pozycję lidera na rynku mebli kontraktowych. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie w projektowaniu nowoczesnych przestrzeni biurowych, firma postanowiła stworzyć markę z własną linią projektową, która odniosła duży sukces na rynkach europejskich. Poszczególne kolekcje zostały zaprojektowane przez uznaną kadrę projektantów i studia, takie jak Moritz Putzier, Pavel Vetrov, Levantin Design, Pablo Regano, Elena Khryashcheva, Milodamalo i Figuron.