Brama garażowa to ważny element elewacji domu. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu odpowiedniego modelu? Sprawdź!

Brama garażowa rozwierna, a może inny rodzaj bramy?

Brama garażowa to jeden z ważnych elementów wykończeniowych obiektu. Wybierając bramę garażową, warto zwrócić uwagę na sposób jej otwierania. Do wyboru mamy bramy rozwierne, segmentowe, uchylne i rolowane. Poniżej przedstawimy krótką charakterystykę poszczególnych modeli.

Bramy garażowe rozwierne

Brama rozwierna należy do najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Charakteryzuje się atrakcyjną ceną i funkcjonalnością. Konstrukcja bramy rozwiernej jest prosta i nieskomplikowana. Garażowe rozwierne bramy dostępne są tylko w wersji ręcznej. Do wyboru mamy bramy rozwierne jednoskrzydłowe i bramy dwuskrzydłowe. Do wad bram rozwiernych możemy zaliczyć to, że wymagają one pozostawienia dużej ilości miejsca przed garażem. Warto wybierać bramy jednoskrzydłowe i bramy dwuskrzydłowe produkowane przez uznane firmy, które przykładają dużą wagę do jakości swoich produktów. 

Bramy segmentowe

Bramy garażowe segmentowe, jak sama nazwa wskazuje, składają się z segmentów połączonych ze sobą zawiasami. Poszczególne segmenty poruszają się po specjalnych prowadnicach, które zamontowane są do ścian i sufitu. Zakup bram segmentowych to dobry sposób na zaoszczędzenie przestrzeni. Takie modele nie wymagają pozostawiania dużej ilości miejsca w garażu ani na podjeździe. Pozwalają też na zachowanie pełnej szerokości i wysokości otworu, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku właścicieli dużych pojazdów. Dodatkowo bramy segmentowe zapewniają dobrą izolację akustyczną i termiczną.

Bramy uchylne

Bramy otwierane poprzez ruch uchylny charakteryzują się prostą konstrukcją i stosunkowo niską ceną. Przed podjęciem decyzji o wyborze takiego modelu bramy warto mieć jednak na uwadze, że wymaga on pozostawienia odpowiedniej ilości miejsca w garażu oraz na podjeździe. Należy również pamiętać, że brama uchylna niekoniecznie sprawdzi się w przypadku wysokich samochodów.

Bramy rolowane

Mechanizm działania bramy rolowanej jest podobny do rolety okiennej. Płaszcz bramy w tym przypadku zwija się pionowo, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca wewnątrz garażu i na podjeździe. Wadą bram garażowych rolowanych może być stosunkowo wysoka cena.

Bramy garażowe – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przy zakupie bramy garażowej warto zwrócić uwagę na jej napęd. Do wyboru mamy bramy z napędem ręcznym oraz automatycznym (otwierane pilotem bezprzewodowym). Dobrze jest także zastanowić się nad materiałem wykonania bramy. Bardzo popularne są bramy garażowe wykonane z drewna, ale bramy stalowe również cieszą się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli garaży.

Gdzie kupić bramę garażową?

Jeśli jesteś jednym z klientów poszukujących bramy garażowej najwyższej jakości, zajrzyj do sklepów online. Znajdziesz tam zarówno bramy garażowe rozwierne, jak i inne rodzaje bram do garażu. Szeroki wybór produktów w różnych kolorach z palety RAL sprawi, że z pewnością znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie.