Dolegliwości bólowe kręgosłupa są plagą dzisiejszych czasów. Zarówno dorośli, jak i dzieci coraz więcej czasu spędzają w pozycji siedzącej, pracują przy komputerze, uczą się, korzystają z udogodnień, jakie dają nowe technologie. To niestety odbija się na zdrowiu, długotrwałe siedzenie powoduje złe ułożenie kręgosłupa, a to z kolei wywołuje silne dolegliwości bólowe, przyczynia się do powstania wad postawy. Jednym ze sposobów na zadbanie o stan kręgosłupa są fotele ergonomiczne. Czym się wyróżniają?

Fotel ergonomiczny – co to jest? 

Fotele ergonomiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są wybierane przez osoby, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej, pracując i ucząc się przy komputerze. Zadaniem tego typu foteli jest zadbanie o prawidłowe ułożenie kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego, a tym samym zredukowanie negatywnego wpływu długotrwałego siedzenia. Fotel ergonomiczny musi mieć odpowiednią konstrukcję, która dostosuje się do osoby siedzącej. Oparcie powinno być dobrze wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. Ważne, aby fotel zapewniał komfort w czasie siedzenia, a także odciążał kręgosłup i zmniejszał ryzyko rozwoju wad postawy. Fotele biurowe ergonomiczne powinny mieć również regulowane podłokietniki, które pozwalają na komfortowe trzymanie rąk. Powinny mieć możliwość zmiany położenia w konfiguracji przód-tył i prawo-lewo.

Dla kogo ergonomiczny fotel?

Ergonomiczne fotele sprawdzą się w biurze i w domu np. w czasie pracy zdalnej czy nauki. Są również dobrym wyborem dla graczy, którzy przez wiele godzin oddają się swojej pasji. Producenci oferują fotele ergonomiczne dla dzieci i dorosłych. Dzieci, które które coraz więcej czasu spędzają przy biurku, mogą dzięki dobremu siedzisku przyzwyczaić się do odpowiedniej postawy, a także zmniejszyć prawdopodobieństwa wystąpienia problemów z kręgosłupem w przyszłości.

Jakie cechy powinien posiadać dobry fotel ergonomiczny?

Oferta foteli ergonomicznych jest bardzo szeroka. Producenci pokochajswojkregoslup.pl oferują fotele w wielu kształtach, wyprodukowane z różnych materiałów, których głównym zadaniem jest dbałość o plecy siedzącego. Wybierając fotel ergonomiczny, warto zwrócić na kilka ważnych elementów. Jest to m.in.:

  • Materiał – dobrej jakości fotel powinien być wyprodukowany z trwałych, solidnych i wytrzymałych materiałów. To pozwoli na długoletnie użytkowanie krzesła, zapewni stabilność i komfort.
  • Nowoczesne mechanizmy – dzięki nim ergonomiczny fotel biurowy można dopasować do potrzeb użytkownika. Ważna jest regulacja zagłówka, siedzenia czy podłokietników.
  • Regulacja wysokości i głębokości – każdy użytkownik fotelu ma inną budowę, dlatego ważne, aby produkt miał regulowaną wysokość oraz głębokość odcinka lędźwiowego. Takie rozwiązanie zapewni wygodę oraz zadba o wsparcie wewnętrznej krzywizny dolnej partii pleców.
  • Kółka – są przydatne głównie w biurze, zapewniają mobilność. Fotel obrotowy ułatwia szybkie i wygodne przemieszczanie się, sięganie po potrzebne rzeczy. To duża wygoda i ułatwienie pracy.

Fotele ergonomiczne są ważnym elementem, pozwalającym zadbać o zdrowe plecy i szyję. To rozwiązanie polecane dla dzieci i dorosłych, dzięki któremu można zmniejszyć występujące dolegliwości, a także zapobiec ich rozwojowi. Dobrze dobrane krzesło jest inwestycją we własne zdrowie. Warto sprawdzić ofertę i wybrać fotel idealny do swoich indywidualnych potrzeb.