Zamiast ściany zwyczajnej w swoim domu czy też w swoim mieszkaniu możemy użyć specjalnych farb. Dzięki nim wnętrzom dodamy blasku i będziemy mieli dekoracyjną ścianę. Świetne sprawdza się farba z brokatem, która sprawia do tego, że pokój będzie się wydawał znacznie większy.

Ściany brokatowe i pomieszczenie staje się większe

Okazuje się, że podczas malowania ścian możemy sprawić, że nasze pomieszczenie będzie jeszcze większe. Oczywiście chodzi o spojrzenie optyczne. Wystarczy, że zdecydujemy się na ściany brokatowe. Ściany dobrane w sposób przemyślany naprawdę nas zaskoczą.

Ściany brokatowe mają naprawdę wiele zalet. Jedną z nich jest chociażby to, że są bardzo modne. Co więcej przepięknie rozpraszają światło. Nasze pomieszczenie dzięki temu będzie przestronniejsze oraz dużo lepiej rozświetlone. Nadają im szyb oraz komponują się dobrze z różnego rodzaju stylami ich aranżacji. Farbą z połyskiem oczywiście nie musimy pokrywać każdej ściany w danym pomieszczeniu. Wystarczy, że pomalujemy jedną ścianę czy też dwie. Powinny to być ściany najbardziej wyeksponowane. Dzięki temu ściany będą znacznie bardziej widoczne oraz także efektowne. W związku z tym nawet małe mieszkanie będzie się wydawało znacznie większe. Warto do tego dobrać kolor drobinek oraz tła. Do odcieni ciepłych farb pasują brokaty miedziane czy też złote. Z kolei w połączeniu z barwami zimnymi lepiej będą wyglądały srebrzyste.

Dekoracyjne farby z brokatem

Bez dwóch zdań malowanie ścian jest jednym z najłatwiejszych w realizacji oraz najtańszych sposobów na zmianę wystroju naszych wnętrz oraz także nadanie im szlifu bardzo modnego. Każdego roku producenci farb oferują nowości, które pozwalają na osiąganie naprawdę świeżych efektów sposobami coraz łatwiejszymi. Jaka forma powinna naszą uwagę przykuć? Najlepiej, aby to była farba dekoracyjna. Dlaczego? W błyszczące zmienić możemy już pomalowane ściany, z kolorami im nadanymi. Do tego można użyć farb transparentnych z brokatem, które są przeznaczone do pokrywania powierzchni wcześniej pomalowanych. Wszelkie farby z brokatem to dyspersje wodne akrylowych żywic. Są to zalet akrylowe emulsje.

Dla farb z brokatem bardzo charakterystyczne jest to, że w spoiwie akrylowym zawieszone są drobinki metalizujące, które rozpraszają samo światło oraz pomalowanym powierzchniom nadają połysk opalizujący. Zależnie od samej barwy drobinek jest srebrny, ale także bywa miedziany czy też złoty. Jak widzimy na powyższym wybór mamy naprawdę ogromny. Zatracimy się w tych wszystkich możliwościach.