Wanna narożna to najczęściej stosowane rozwiązanie w większych łazienkach prywatnych, ale także w hotelach czy pensjonatach. Stwarza większe możliwości aranżacyjne niż klasyczna wanna przyścienna, a w niektórych przypadkach stanowi jedyne rozwiązanie zastępujące kabinę prysznicową.

Kiedy wanna narożna sprawdzi się najlepiej?

W większości małych łazienek wyposażonych w wannę, urządzenie to jest instalowane w tak żeby z trzech stron ograniczały je ścianki pomieszczenia. Takie rozwiązanie stosuje się po to, żeby maksymalnie wykorzystać miejsce i wstawić do łazienki możliwie największą wannę. 

W nieco większych łazienkach, a także we wnętrzach o nietypowym kształcie (np. wąskich i długich), bardzo często stosuje się wanny narożne. W niektórych pomieszczeniach o niestandardowych wymiarach, niewielka wanna narożna to jedyna możliwość, jeśli chce się zastąpić nią kabinę prysznicową.

Narożnikowe usytuowanie wanny daje także więcej możliwości aranżacyjnych. Przyszły użytkownik może wybrać klasyczny model o tradycyjnym kształcie, ale wariantów wanien narożnych jest bardzo wiele – od symetrycznych, półkolistych, poprzez łamane aż do wyposażonych w łagodne, faliste boki. 

Dlaczego warto zastosować wannę narożną?

Wanna narożna to rozwiązanie, które pozwala dobrze wykorzystać przestrzeń łazienki. Ze względu na umieszczenie u zbiegu dwóch ścian, zajmuje mniej miejsca niż wanna wolnostojąca, a jednocześnie może zapewniać dużą przestrzeń wewnątrz.

W przeciwieństwie do wanien oferowanych przez producentów jeszcze w poprzedniej dekadzie, obecne urządzenia stanowią spójną całość. Nie wymagają obudowy za pomocą płyt gipsowo-kartonowych i płytek, ponieważ posiadają własną obudowę, idealnie dopasowaną do najbardziej nawet fantazyjnego kształtu. To znaczne ułatwienie podczas montażu wanny w łazience.

Wanna narożna – nie tylko typowe rozwiązania!

Decydując się na umieszczenie wanny w jednym z narożników pomieszczenia, użytkownik ma do wyboru wiele opcji. Poza klasycznymi urządzeniami o równoległych do siebie dłuższych bokach, może wybrać również inne kształty oraz profile wewnętrzne.

Zdecydowana większość wanien narożnych wykonana jest z akrylu. Tworzywo to pozwala na dowolne kształtowanie podczas procesu produkcyjnego, stąd tak duże możliwości wyboru dla przyszłych użytkowników. W zależności od preferencji, można wybrać urządzenie o bardziej lub mniej stromych pionowych ściankach wewnętrznych, a także z poziomymi, mniejszymi lub większymi elementami osadzonymi na różnych głębokościach.