Najnowszy projekt realizowany przez Katarzynę Jędruszczak, zespołu Conceptownia w Gdańsku, ukazuje, że wakacyjne mieszkanie inspirowane morzem może wykraczać poza tradycyjny styl marynistyczny z kotwicami i muszlami. Projekt ten ma na celu stworzenie przestrzeni wakacyjnej o luksusowym charakterze, zaprojektowanej zarówno dla pary z dzieckiem, jak i dla dwóch par, choć inwestorzy będą korzystać z niej okazjonalnie. Pomimo tego, zespół projektowy postawił na uwzględnienie wszystkich codziennych udogodnień.

Zaczynając od układu funkcjonalnego, projekt wnętrza apartamentu o powierzchni zaledwie 40 metrów kwadratowych był ambitny. Zespół zaprojektował przestrzeń, w której znalazła się wygodna strefa dzienna z kuchnią i jadalnią, dwie sypialnie, łazienka i dodatkowa toaleta. Mimo ograniczonej przestrzeni, zapewniono komfort użytkownikom, a kuchnia została wyposażona w pełnowymiarową lodówkę, chłodziarkę na wino oraz miejsce do przechowywania akcesoriów i naczyń. Prosta forma zabudowy kuchennej pozwoliła na wygospodarowanie miejsca na wygodny, okrągły stół jadalniany z czterema krzesłami.

W projekcie uwzględniono także klimatyzację i rozwiązania z zakresu inteligentnego domu, takie jak elektrycznie sterowane rolety.

Koncepcja wnętrza apartamentu opiera się na nawiązaniu do lokalizacji i samej bryły architektonicznej. Apartament znajduje się w inwestycji Sol Marina w Gdańsku, co dostarczyło inspiracji dla aranżacji wnętrza. Projekt nie idzie w stronę typowego stylu marynistycznego ani popularnego stylu hamptons, zamiast tego koncentruje się na bardziej oryginalnych inspiracjach morskich.

W apartamencie w Gdańsku można zobaczyć wiele elementów nawiązujących do morza, takich jak podłoga, która odzwierciedla strukturę drewna wyrzuconego przez fale, czy fornir kamienny na ścianie salonu przypominający skały klifów. Tekstura tapety w różnych częściach mieszkania interpretuje motywy głębin morskich, a tapeta w łazience przypomina wzburzone morze. Kolorystyka wnętrza opiera się na bieli, odcieniach granatu, beżu i brązu, a postarzane lustro dodaje grę światła, przypominając zmieniającą się wodę i niebo o różnych porach dnia. Rzeźby wykonane na zamówienie przez lokalną artystkę dopełniają całą aranżację.

Projekt i aranżacja wnętrza: Zespół Conceptownia Zdjęcia: Magda Łojewska VEY Photography

Conceptownia to pracownia projektowania i aranżacji wnętrz prowadzona przez Katarzynę Jędruszczak, która z pasją i empatią podchodzi do potrzeb klientów, dążąc do zachowania indywidualności i otwartości na wypracowanie kompromisów w każdym projekcie wnętrza, od domów po mieszkania i apartamenty.