Na rynku mamy naprawdę wiele dostępnych traw ozdobnych. Dzięki nim możemy uzyskać naprawdę magiczny efekt. Okazuje się, że trawy nie muszą wcale być tylko zielone czy też nudne. Jedną z popularniejszych jest trawa pampasowa. Przybliżmy sobie temat traw nieco bliżej.

Zalety ozdobnych traw

Trawy ozdobne nie podbijają serca jedynie z uwagi na przepiękny oraz tajemniczy wygląd, ale także z uwagi na to, że trawy są bardzo mało problematyczne. Trawy idealnie radzą sobie w warunkach przesuszonych, a także nie poddają się szkodnikom oraz chorobom. Gatunki traw wcielić się mogą w rolę przepięknego żywopłotu. Delikatnie odgrodzą wybrane miejsce. Trawy także niezastąpione są, gdy nam zależy na wyglądzie naszego magicznego ogrodu zimą oraz jesienią. Niektóre odmiany także potrafią ozdobić nie tylko ogród przydomowy, ale także balkon czy też taras.

Jaką trawę do ogrodu wybrać?

Jeśli chodzi o wybór traw ogrodowych, to mamy naprawdę wiele gatunków. Trawy ogrodowe są coraz bardziej popularne. Coraz częściej się na nie decydujemy. Zależnie od samej odmiany, jak i także gatunku trawy stworzyć można naprawdę niesamowitą aranżację w bardzo różnych stylach. Ich zaletą niewątpliwą jest niesamowita głębia oraz łatwość uprawy.

Jedną z najpopularniejszych traw ozdobnych jest  trawa pampasowa. Trawa pampasowa charakteryzuje się tym, że tworzy najczęściej bardzo rozłożyste kępy. Kępy te są ozdobione wiechą w barwie różowej czy też białej. A gdzie najlepiej posadzić trawę pampasową? Roślina ta odnajduje się najlepiej w słonecznych miejscach oraz także w miejscach ciepłych. Natomiast w zimowych okresach musi ją w sposób odpowiedni zabezpieczyć. Co więcej musimy do tego pilnować, aby trawa ta nie miała za mokro. Sadzimy ją głównie na wiosnę.

Jeśli mamy ochotę na dużą ilość traw w swoim ogrodzie, to powinniśmy zdecydować się na jeden rodzaj traw bądź też skusić się na mieszanie jej odmian. Naprawdę zabawa trawami jest świetna. Możemy stworzyć coś przepięknego i bardzo indywidualnego. Warto łączyć ze sobą trawy gatunków niższych z trawami wysokimi, które dorastają nawet do kilku metrów. Dzięki temu możemy pośród traw zrobić sobie kącik, w którym można się zrelaksować, napić pysznej kawki czy też poczytać ciekawą książkę.

Trawy przepięknie się prezentują w połączeniu ze sztucznym oczkiem wodnym. Warto jednak wówczas postawić na trawy, które tolerują wilgotność. Bez problemu znajdziemy takie odmiany. Trawy obecnie są bardzo popularne, a więc znajdziemy je w większości sklepów ogrodniczych oraz także w sieci. Porównajmy sobie ceny, aby nie przepłacić.