Sansewieria gwinejska Moonshine to przepiękna roślina o niezwykle dekoracyjnym, srebrzysto-zielonym ulistnieniu. Świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, a jej niewątpliwą zaletą jest oczyszczanie powietrza z toksyn oraz zanieczyszczeń.

Sansewieria gwinejska Moonshine

Sansewieria gwinejska Moonshine posiada sztywne, długie, szerokie, lekko skręcone liście o ostrych końcach. Blaszka liściowa o srebrzysto-białym odcieniu zdobiona jest wąskim, ciemnozielonym obrzeżeniem, a na jej powierzchni występują delikatne, nieregularne, poprzeczne smugi. Wzniesione ku górze liście wyrastają bardzo blisko siebie, tworząc gęste, zwarte, wyprostowane kępy. Kontrast między świeżymi, wyrastającymi liśćmi o bardzo jasnej barwie, a starszymi, które wraz z wiekiem delikatnie ciemnieją, nadaje roślinie wyjątkowego charakteru. Sansewieria Moonshine to oryginalna, modna roślina domowa, która będzie efektowną ozdobą każdego wnętrza.

Sansevieria trifasciata 'Moonshine' | House Plant for sale -MyHomeNature
Sansewieria gwinejska Moonshine

Sansewieria Moonshine ze względu na niesamowitą odporność na brak wody nazywana jest „rośliną z żelaza”. Dobrze adaptuje się do trudnych warunków mieszkania, niestraszne jej suche powietrze, niedobór wody oraz mała ilość światła dziennego. Zaletą rośliny jest również powolny wzrost, co wiąże się z brakiem konieczności częstego przesadzania.

Sansewieria gwinejska Moonshine — walory

Sansewieria jest rośliną długowieczną i z uwagi na łatwość uprawy nadają się również dla amatorów. Wybaczy nam każde zaniedbanie, poza zalaniem nadmierną ilością wody. Świetnie zniesie niedobór wody, nawozu, światła oraz zbyt ciasną donicę nawet przez długie tygodnie. Jej kolejną zaletą jest oczyszczanie powietrze z toksyn takich jak: benzen, formaldehydy, trichloroetylen, toluen oraz xylen. To idealna roślina domowa, która nie tylko filtruje powietrze, unieszkodliwiając toksyczne związki, ale także wytwarza duże ilości tlenu. Ponadto roślina:

  • posiada dekoracyjne, sztywne, wyprostowane liście;
  • ma piękną, srebrzysto-białą barwę;
  • ma gęsty, zwarty pokrój;
  • jest odporna na susze, niedobór światła, choroby i szkodniki.

Sansewieria gwinejska Moonshine — wymagania

Sansewieria gwinejska Moonshine lubi stanowiska jasne z rozproszonym światłem lub pół cieniste. Roślina nie toleruje nadmiaru wody, dlatego najlepiej zapewnić jej odpowiedni drenaż. Podłoże powinno być dość żyzne, próchnicze, przepuszczalne. Sansewierię podlewamy dopiero w momencie, gdy ziemia jest zupełnie przesuszona. Zasilamy płynnym nawozem wieloskładnikowym co 3-4 tygodnie.