Okazuje się, że czarna ściana nie musi być wcale smutna oraz ponura. Dzięki połączeniu umiejętnemu z innymi kolorami, dodatkom oraz odpowiednim proporcjom, czarna ściana jest w stanie uatrakcyjnić każde nasze pomieszczenie. Obojętnie czy na czarno chcemy pomalować kuchnię, sypialnią czy też salon musimy to zrobić z głową.

Czarna ściana w salonie – na którą farbę się zdecydować?

Wiele osób w swoim salonie chciałoby wykorzystać czerń. Jednak mamy obawy, że otrzymamy ponury oraz posępny klimat. Jednak wiedzmy, że czerni nie powinniśmy się bać. Musimy ją wykorzystać umiejętnie. Zasadą, której musimy się trzymać, gdy interesuje nas na poważnie czarna ściana w salonie to fakt, że czerni nie powinniśmy się bać. Aby nie przytłoczyć naszego salonu powinniśmy podjąć decyzję o pomalowaniu tylko jednej ściany na czarno, a na reszcie postawić na powierzchnie jasne. Czarna ściana prezentuje się najlepiej w towarzystwie pastelowych oraz delikatnych barw.

Tak naprawdę to kolorystyczne kontrasty są prostym sposobem, aby złagodzić czarną przestrzeń. W nowoczesnych wnętrzach zestawy biało-czarne sprawdzają się zdecydowanie najlepiej. Jeśli nam zależy na wprowadzeniu nieco elegancji do salonu, to możemy się zdecydować na wyeksponowane srebrnych oraz złotych elementów na ścianie czarnej. Ściana w kolorze czarnym jest świetnym tłem dla obrazków oraz grafik różnokolorowych. Rodzinne fotografie również pięknie się na niej prezentują.

A jaką farbę musimy wybrać? Wiedzmy, że na czarne ścianie są zauważalne wszelkie zabrudzenia. W związku z tym wybór farby jest nieziemsko ważny. Wybierzmy zatem farbę, która chroni przed plamami oraz umożliwiają dosyć łatwe ścieranie. Tablicowa farba nadaje się najlepiej do pokoi dziecięcych oraz do kuchni. Ściana pomalowana tego rodzaju farbą jest bardzo twarda i odporna na ścieranie. Możemy po niej pisać kredą. Z kolei magnetyczna farba działa na zasadzie bardzo podobnej. Jednak do niej przyczepia się magnesy. Bardzo intrygującą propozycją jest farba z brokatem. Pracuje genialnie ze światłem i odbija je.

Zastosowanie

Pamiętajmy, że czarna ściana znajdzie w każdym pomieszczeniu w domu swoje zastosowanie. Możemy nie tylko ją wykorzystać w salonie, ale także w łazience, kuchni czy też w sypialni. Czarna ściana w salonie nadaje mu niebanalny oraz gustowny wygląd. W salonach niewielkich pomalować najlepiej ścianę specjalną farbą z połyskiem. Odbija ona światło oraz powiększy optycznie wnętrze. Z kolei w dużych salonach wybierzmy farbę matową. Prezentuje się ona niezwykle atrakcyjnie. Czarnej ściany użyć możemy do korygowania proporcji samego pomieszczenia.