Kto nie marzył w dzieciństwie o piętrowym łóżku? Chyba każdy z nas. Obecnie gdy mamy własne dzieci możemy spełnić ich marzenie. Ikea łóżko piętrowe to świetna propozycja.

Dlaczego warto postawić na łóżko piętrowe?

Ikea łóżko piętrowe to oferta, która jest warta jak najbardziej rozpatrzenia i to nie tylko w momencie gdy chcemy spełnić marzenie naszych dzieci. Bowiem łózka piętrowe mają wiele innych zalet. Łóżko piętrowe idealnie się sprawdza w sytuacji, gdy mamy małe mieszkanie. Niestety ograniczony metraż musimy jakoś zaaranżować funkcjonalnie dla swoich dzieci. Dwa łóżka zajmujące taką samą przestrzeń użytkową co jedno jest naprawdę super pomysłem. Czasami jest to dla nas nawet ostatni ratunek.

Nasze dzieci na pewno będą takim obrotem sprawy zadowolone. Jedyny problem, który będziemy mieli do rozwiązania to, które z nich ma spać na górze. Wiadomo, że na pewno każde będzie chętnie. Z doświadczenia można skorzystać z zasad, że starsze dziecko śpi na górze. Wytłumaczyć możemy to zasadami bezpieczeństwa.

Nie tylko dla dwójki dzieci

Czasami wielu jedynaków marzy o łóżku piętrowym. Jeszcze nie tak dawno dzieciom takim tłumaczono, że jest to niemożliwe. Jednak producenci stanęli na wysokości zadania i wymyślili łóżka piętrowe dla jedynaków. Jak to wygląda? O co w tym chodzi? Wygląda to w ten sposób, że dziecko śpi na górze. To właśnie tam jest umieszczone łóżko. A co znajduje się na dole? Na dole znajduje się biurko oraz kilka szafek. W ten sposób dziecko ma bardzo ustronny kącik do nauki oraz do zabawy. Zyskuje się także na przestrzeni do magazynowania oraz przechowywania. W takim miejscu zadbajmy o odpowiednie oświetlenie.

W sieci znajdziemy mnóstwo ofert łóżek piętrowych, w których nie ma tradycyjnej drabinki, a są schodki. Jest to o tyle świetne rozwiązanie, że w schodkach są szafki, do których zmieszczą się wszystkie zabawki. To dopiero funkcjonalne połączenie.

Czy łóżka piętrowe są drogie? Różnie z tym bywa. Znajdziemy zarówno modele nieco droższe, jak i także tańsze odpowiedniki. Wybierzmy takie łóżko piętrowe, które nam się podoba oraz takie, które mieści się w naszym budżecie. Co jak co, ale na pewno znajdziemy jakąś ciekawą propozycję. Warto na zakupy w sklepie meblowym wybrać się razem z dzieckiem. Zorientujemy się czy rozmiarowo łóżko pod naszą pociechę jest odpowiednie oraz czy w ogóle naszemu dziecku się podoba. Przy okazji zakupów łózka piętrowego możemy dokupić kilka ciekawych dodatków. W sklepie Ikea znajdziemy w zasadzie wszystko czego nam potrzeba. Możemy nieco zaszaleć.