Płytki ceramiczne strukturalne, również określane jako płytki 3D czy trójwymiarowe, są jednymi z najmodniejszych pytek ceramicznych w tym sezonie. Zobacz, jak można wykorzystać je w aranżacji domu i gdzie można je kupić!

Czym wyróżniają się płytki strukturalne?

Tego typu płytki mają trójwymiarową powierzchnię, która nadaje im strukturę przestrzenną. Właśnie dlatego wyglądają one tak efektownie na ścianach i wybierane są dzisiaj często do wielu wnętrz.

Producenci płytek strukturalnych oferują je w wielu wariantach do wyboru, między innymi pod kątem wzorów, kolorów, wykończenia, rozmiarów, co powoduje, że można łatwo dopasować je do swojego pomysłu na wnętrze.

Płytki 3D – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Płytki ceramiczne o strukturalnych wzorach najczęściej wybierane są do nowoczesnych wnętrz, ponieważ to właśnie z nimi najlepiej współpracują. Są to płytki efektowne, niebanalne, które świetnie pasują do minimalistycznych czy współczesnych przestrzeni, gdzie nacisk kładzie się na formę.

Najczęściej płytki strukturalne wykorzystywane są w łazienkach. Używane są one głównie jako element akcentowy, na przykład w strefie prysznicowej, przy wannie, umywalce lub na zabudowie WC. Można również wyłożyć nimi całą ścianę. Świetnie łączą się z prostymi płytkami wielkoformatowymi o neutralnych kolorach.

Także płytki strukturalne ze wzorami 3D mogą być wykorzystane w kuchni. Najczęściej używane są one wtedy do wykończenia przestrzeni nad blatem kuchennym, pomiędzy nim a górnymi szafkami.

To jednak jeszcze nie wszystkie zastosowania płytek 3D, ponieważ można wykorzystać je też na inne sposoby, na przykład obłożyć nimi jedną ze ścian w salonie lub przedpokoju. Efektowny wygląd takich płytek powoduje, że mogą one stanowić oryginalny dodatek do wielu przestrzeni.

Gdzie można kupić płytki ceramiczne 3D?

Płytki ceramiczne o wzorach trójwymiarowych są dzisiaj dostępne także w Polsce. Sprzedawane są one głównie w salonach łazienek współpracujących z zagranicznymi producentami płytek.

Warto zwrócić szczególną uwagę na oferowane przez hiszpańską markę Dune płytki z kolekcji Shapes oraz Multishapes. Zawierają one efektowne płytki strukturalne o różnych kolorach, które doskonale nadają się do użycia nie tylko w łazience czy w kuchni, ale też w innych wnętrzach w domu jak salon, przedpokój.

Gdy zatem szukasz niebanalnych płytek ceramicznych, które idealnie nadają się do nowoczesnych aranżacji, warto wziąć pod uwagę płytki 3D – strukturalne. Dzięki nim można bardzo łatwo i szybko nadać wnętrzu oryginalny, współczesny wymiar!