Uwielbiamy drzewa ozdobne. Takim właśnie drzewem jest judaszowiec kanadyjski. Jest to drzewo, które pokryje się wiosną całe kwiatami. W tym przypadku ukwiecone nie tylko będą krótkopędy, ale także pień oraz gałęzie. Jest to naprawdę wyjątkowe drzewo. Jego uprawa w naszym kraju jest możliwa. Musimy jednak spełnić kilka wymagań podstawowych. Dowiedzmy się jak dbać o tę roślinę, a będzie wszystko w porządku.

Informacje podstawowe

Judaszowiec kanadyjski jest jedną z roślin najwspanialszych w naszym ogrodzie. Jego uprawa w Polsce jest jak najbardziej możliwa. Jego wygląd zwłaszcza podczas kwitnienia jest zachwycający. Judaszowiec kanadyjski do nas przywędrował wprost z Ameryki Północnej. Rośnie tam w sposób naturalny. Ostatnimi czasy jednak znacznie spadła liczba dzikich drzewek, a nasza tytułowa roślina stała się rośliną chronioną.

Jest to niewielkie, ale naprawdę bardzo ozdobne drzewko. Może ono wyrosnąć nawet na dziesięć metrów wysokości w naszym ogrodzie. Uprawa w naszym kraju ma warunki nieco inne. W związku z tym judaszowiec jest troszeczkę niższy. Zatem nawet w średniej wielkości ogrodzie świetnie się sprawdza. Kwiaty się pięknie przebarwiają w ogrodzie podczas okresu kwitnienia.

Jak wygląda to drzewo?

Judaszowiec kanadyjski ma naprawdę bardzo charakterystyczną korę. Jest ona ciemnopopielata, prawie już czarna. Jej pokrój jest naprawdę bardzo interesujący. Jest dosyć ozdobny sam w sobie. Liście judaszowca jednak nie mają większego ozdobnego znaczenia. Mogą one przypominać troszeczkę liście lipy. Są one ciemnozielone oraz sercowate. Razem z rozwojem liści roślina ta staje się coraz to mniej atrakcyjna oraz jakby przypomina drzewko ozdobne raczej standardowe. Jednak same sadzonki judaszowca kupić warto z uwagi na jego kwiaty. Jest to roślina, która cała kwitnie. Drobne kwiaty pojawiają się na pniach i korach bardzo obficie. Zatem roślina wygląda jakby była oblepiona. Jest to naprawdę fantastyczny widok. Może on przypominać rój pszczół różowych, które drzewo obsiadły. Kwiaty jeszcze się pojawiają przed rozwojem liści oraz także są jadalne. Mają troszkę egzotyczny oraz słodki smak. Judaszowiec kanadyjski będzie spektakularnym punktem w naszym ogrodzie. Warto poczytać na temat jego uprawy i zdecydowanie pielęgnować zgodnie z zasadami. W ten sposób uzyskamy przepiękną roślinę, która będzie ozdabiała w zasadzie cały nasz ogród. Będziemy z takich osiągnięć naprawdę zadowoleni. Goście będą oczarowani naszym magicznym wręcz ogrodem. Wówczas poczujemy jeszcze większą dumę.