Antracyt jest uważany za kolor zagadka. Jest on obdarzony dźwięczną oraz bardzo tajemniczą nazwą. W związku z panującą modą, kolory wyraziste już od kilku lat zyskują na popularności. Dowiedzmy się nieco więcej o tajemniczym kolorze antracytowym.

Jak wygląda antracyt kolor?

Antracyt kolor jest bardzo ciemnym oraz dosyć głębokim odcienie szarości. Musimy przyznać, że jest on bardzo bliski czerni, ale jest od czerni nieco łagodniejszy. Można powiedzieć, że jest lekko spłowiały. Nazwa barwy pochodzi od bardzo cennego rodzaju kamiennego węgla o sporej wartości energetycznej, szklistej, ciemnej barwie oraz połyskującej powierzchni. Nie możemy się oszukiwać – antracyt jest kolorem trudnym. Może się wydawać kolorem smutnym oraz ponurym. Szybko przytłoczy pomieszczenie jeśli użyjemy go w nadmiarze.

Może być z jednak z drugiej strony bardzo elegancki oraz wyrafinowany. W oprawie odpowiedniej wykreować pomoże wnętrze niezmiernie przytulne, które sprzyja odpoczynkowi, pomagające i stymulujące w koncentracji lub też oszałamiające oraz eleganckie w połączeniu z przepychem nowoczesnym.

Antracyt jest kolorem, który możemy nazywać alternatywą dla czerni. Jest to kolor od niej znacznie lżejszy i nie jest tak zdecydowany. Można go w sposób łatwiejszy wprowadzić do naszego wnętrza. Jeśli się nam marzy pomieszczenie, w którym kolor antracytowy dominował będzie, do tego właśnie typu aranżacji wybierzmy pokój słoneczny o dużo większych rozmiarach. Pamiętajmy, że ciemny kolor zmniejsza nasze pomieszczenie. We wnętrzach cienistych oraz mniejszych powinniśmy postawić raczej na jedynie dodatki w tym kolorze.

Ściany w kolorze antracytowym

Kolor szary przez bardzo długi czas nie miał zbyt łatwo w aranżacji wnętrz. Przez wiele osób był uważany raczej za banalny, a nawet nudny. Jego odcienie ciemne były uważane za depresyjne oraz ponure. Jednak po długich latach dominacji kolorów pastelowych, dosłownie szturmem szarości zdobywały ściany naszych mieszkań i domów. Kolor antracytowy obecnie ma swój idealny moment. Ma to bezpośrednio związek z dużym rozkwitem popularności w samej aranżacji wnętrz skandynawskiego stylu, którego kolorystyczna paleta opiera się między innymi na miksach bieli oraz właśnie szarości. Antracyt w naszych wnętrzach uzyskać uznanie także z powodu ogromnej popularności tak zwanej tablicowej farby. Pokryta nią powierzchnia służyć może w domu czy też biurze jako duża powierzchnia do rysowania przez dzieci czy też jako duży notatnik. Wzory namalowane kredą bardzo łatwo zetrzeć, gdy już brakuje miejsca, czy też po prostu nie są już nam potrzebne.