Nie da się ukryć, że homebook jest sklepem, bez którego nie wyobrażamy sobie urządzenia naszego mieszkania. Może się w sklepie tym zainspirować, poradzić czy też po prostu dokonać zakupu. Masz problem z oświetleniem łazienkowym? Tutaj znajdziesz wszystkie cenne informacje.

To podstawa

Nie da się ukryć, że oświetlenie łazienkowe jest absolutną podstawą pielęgnacji codziennej oraz także higienicznych zabiegów. Kiedy się szykujemy na randkę czy też do pracy, nic nie może naszej uwadze umknąć. O ile półmrok nastrojowy sprzyja bardzo klimatom sypialnianym to łazienkę oświetlać się powinno równomiernie, biorąc jednocześnie pod uwagę poszczególnych stref konkretnych pomieszczeń. Jakie do łazienki oświetlenie sprawdzi się najlepiej? Na pewno na homebook znajdziemy odpowiedź.

Jak zaplanować oświetlenie łazienki?

Za oświetlenie prawidłowe łazienki odpowiadać powinna ogólna oraz górna sufitowa lampa sufitowa. Tam, gdzie zachodzi potrzeba więcej „mocy”, na przykład pod prysznicem czy też przy lustrze, sięgnąć warto po środki dodatkowe, a więc punktowe oświetlenie. Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest dekoracyjne oświetlenie, które wykorzystywane jest w sytuacji, gdy bardziej nam zależy na widoczności, aniżeli na atmosferze.

Im powierzchnią większą dysponujemy, tym więcej źródeł oświetlania w łazience uwzględnić powinniśmy. Przede wszystkim to dotyczy wnętrz, które utrzymywane są w ciemniejszych tonacjach. W nieco jaśniejszych możemy z kolei postawi na absolutny minimalizm. Światło, które odbija się od powierzchni jasnych, na przykład od płytek białych, będzie optycznie dodatkowo powiększać nasze pomieszczenie.

Planowanie samego oświetlenia łazienki powinniśmy rozpocząć od podziały wnętrza na same strefy. Dzięki temu wybierzemy oświetlenie główne, funkcyjnej oraz także w razie potrzeby także dodatkowe. Co się najlepiej sprawdza? Rzadziej są to żyrandole, części plafony zbudowane umieszczane na samym środku sufitu. Rzadziej także reflektorki halogenowe, częściej bezpieczniejsze oraz oszczędniejsze ledowe oświetlenie. Jaką mocą się powinno charakteryzować światło do łazienki? Bardzo trudno jest o jednoznaczne stwierdzenie. Wszystko jest zależne od naszych indywidualnych potrzeb oraz wielkości samego pomieszczenia. Zazwyczaj się poleca, aby łazienkę mającą około dziesięć metrów kwadratowych oświetlały dokładnie cztery oprawy z żarówkami mające 50 W mocy.

Tego wszystkiego właśnie dowiemy się z homebook. Naprawdę jest to cała masa inspiracji i porad, z których powinniśmy jak najbardziej skorzystać.