Jest to przepiękna odmiana o dekoracyjnym, zielono-srebrzystym ulistnieniu. Roślina ta dorasta do około siedemdziesięciu centymetrów wysokości.

Charakterystyka Sansewieria Moonshine

Sansewieria Moonshine posiada bardzo długie, sztywne, lekko skręcone oraz szerokie liście o bardzo ostrych końcach. Liściowa blaszka jest w kolorze srebrzysto-białym. Jest ona zdobiona ciemnozielonym oraz wąskim obrzeżeniem. Na powierzchni dodatkowo się pojawiają nieregularne, delikatne oraz poprzeczne smugi. Liście wzniesione ku górze wyrastają niezwykle blisko siebie. Tym samym tworzą gęste, zwarte, jak i także wyprostowane kępy. Obserwować dodatkowo można kontrast pomiędzy świeżymi liśćmi wyrastającymi o barwie bardzo jasnej, a starszymi, które razem z wiekiem ciemniej delikatnie. Jest to roślina bardzo oryginalna oraz modna. Okazuje się ona efektowną ozdobą każdego z naszych wnętrz.

Sansewieria z uwagi na swoją bardzo mocną odporność na brak wody jest nazywana rośliną niczym z żelaza. W zasadzie to wszystkie odmiany tej rośliny łączy to, że adaptują się dobrze do niezmiernie trudnych warunków mieszkania. Nie jest im straszne suche powietrze. Nie przeszkadza im także mała ilość dziennego światła czy też niedobór wody. Zaletę niewątpliwą jest także wzrost powolny, co się wiąże z całkowitym brakiem konieczności przesadzania częstego. Są to także rośliny długowieczne. Nadają się dla amatorów, a także pasują do wnętrz nowoczesnych. Ich kolejną zaletą jest samo działanie, które oczyszcza powietrze z toksyn. Są to idealne rośliny domowe, które filtrują powietrze, a do tego wytwarzają bardzo duże ilości tlenu.

Jakie są walory Sansewierii?

Na pewni wśród walor możemy wymienić: wyprostowane, sztywne i dekoracyjne liście, barwę niesamowitą srebrzysto-białą, zwarte oraz gęsty pokrój, niewymagająca, łatwa w uprawie, odporna na niedobór światła, susze, szkodniki oraz na choroby.

Sansewieria nie jest rośliną wymagającą. Jest dosyć łatwa w uprawie. Co więcej jest oporna na suszę. Idealne dla niej stanowisko to stanowiska jasno ze światłem rozproszonym lub też stanowisko pół cieniste. Roślina ta nie toleruje samego nadmiaru wody. Właśnie dlatego powinniśmy jej zapewnić dobry drenaż.

Podłoże musi być próchnicze, żyzne oraz przepuszczalne. Roślinę należy dopiero podlewać, gdy ziemia jest przesuszona zupełnie. Zasilamy ją nawozem płynnym wieloskładnikowym co trzy do czterech tygodni. Musimy także pamiętać, że roślina ta wybaczy nam każde zaniedbanie, oczywiście poza zalaniem ilością nadmierną wody. Zniesie świetnie sam niedobór wody, światła, nawozu czy też za ciasną donicę i to nawet przez niezmiernie długie tygodnie.