Mnóstwo przestrzeni do zagospodarowania, ale mało miejsca na przechowywanie – problem małych łazienek z płytkimi wnękami, niestety, dotyczy wielu z nas. Jak zatem wykorzystać te puste zakamarki, by w pełni wydobyć z łazienki jej potencjał pod względem stylu i funkcjonalności? Oto kilka pomysłów!

W obliczu trudności z umeblowaniem małej łazienki, wiele osób rozważa zamówienie mebli na wymiar. Jednak koszty i czas oczekiwania mogą zniechęcać. Podobnie jest, gdy łazienka jest już umeblowana, ale posiada puste wnęki, które można by było zagospodarować. W obu tych przypadkach pomocne okazują się meble modułowe – szybkie, efektywne i idealne dla tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń, nie zamawiając jednocześnie mebli na miarę.

Meble modułowe – czyli jakie?

W sytuacjach, gdy łazienka sprawia problemy z organizacją przestrzeni, a jednocześnie potrzebujemy dodatkowego mebla, warto sięgnąć po meble modułowe. Modułowość pozwala na dowolne łączenie poszczególnych elementów w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Kolekcje mebli modułowych oferują szeroki wybór szafek w różnych wymiarach, co pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb. Jeśli głównym wyzwaniem jest zagospodarowanie pustego miejsca nad pralką czy nad WC, warto skorzystać z mebli modułowych zaprojektowanych specjalnie na te cele.

Przestrzeń nad pralką

Ściana nad pralką to miejsce o ogromnym potencjale do zagospodarowania. Ze względu na rozmiary pralki, spokojnie zmieści się tam nawet pełnowymiarowa szafka wisząca o głębokości 45 centymetrów, na przykład z oferty kolekcji Metro System marki NAS. Ta kolekcja oferuje również szafki wiszące o mniejszych głębokościach – 22 i 15 centymetrów, co pozwala dostosować pojemność mebli do własnych potrzeb. Łącząc ze sobą dwie szafki o wymiarach 30×45, idealnie wypełnimy przestrzeń nad pralką. Taka zabudowa pozwala przechowywać środki do prania i wszelkie detergenty, a otwarte kubiki z tej kolekcji mogą służyć jako wygodne półki na podręczne kosmetyki. Meble Metro System dostępne są w trzech kolorach: bieli, matowej czerni i dekorze naturalnego drewna, pasując do każdego wnętrza.

Wnęka nad WC

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet płytka wnęka nad zabudową WC to potencjalne miejsce do aranżacji. Warto skorzystać z płytkich szafek modułowych, na przykład z kolekcji DUO marki NAS. Szafki o gładkich, pozbawionych uchwytów frontach, zestawione ze sobą stworzą efekt jednolitej szafy, przypominający zabudowę na miarę. Dzięki kompaktowym wymiarom, meble te doskonale sprawdzą się nawet w niewielkich łazienkach. Wybierając szafki z frontami lustrzanymi, można dodatkowo optycznie powiększyć przestrzeń. Taka praktyczna zabudowa nad toaletą nie tylko uzupełni aranżację łazienki, ale także sprawi, że stanie się bardziej uporządkowana.