Nowy sezon nie zawsze oznacza całkowitą zmianę trendów wnętrzarskich. Niektóre pomysły na wystrój wnętrz pozostają modne przez dłuższy czas. Według ekspertów Leroy Merlin nadal będą popularne trójwymiarowe dekoracje ścian, terrazzo oraz łuki półkoliste.

Terrazzo

Terrazzo, znane także jako lastryko, od kilku sezonów jest obecne we wnętrzach jako posadzka, blat w kuchni, łazience czy parapet. Ten charakterystyczny wzór zdobył popularność i obecnie można go spotkać nie tylko na dużych powierzchniach, ale także na drobnych przedmiotach. W 2024 roku możemy spodziewać się, że motyw terrazzo będzie obecny nawet na zasłonach prysznicowych, pościeli i kubeczkach w łazience.

Łuki

Łuk półkolisty, który po kilku latach wrócił do łask, nadal utrzymuje swoją popularność. Zbudowany z połowy koła, nadal będzie obecny w projektach wnętrz jako element dekoracyjny, czy też funkcjonalny. Planując remont, warto rozważyć zastosowanie łuków, np. w postaci otworów drzwiowych, wnęk czy luster o nietypowych kształtach, które będą modne przez kolejne sezony.

Ściana 3D

W 2024 roku i kolejnych sezonach nadal będziemy dekorować ściany panelami, lamelami i innmi elementami trójwymiarowymi. Strukturalne reliefy, panele PCV i tapicerowane dekoracje dodają wnętrzom ciepła i poprawiają akustykę pomieszczeń. Trend „anti-shock”, który zakłada tworzenie przestrzeni sprzyjających odcięciu się od bodźców i regeneracji psychicznej, będzie nadal wspierany przez takie rozwiązania.