Ikea jako sklep nauczyła nas już, że znajdziemy w ofercie świetne meble oraz dodatki, które nadają się idealnie także do małych mieszkań. Czasem mając małe mieszkanie mamy wszystko zagracone i niekomfortowo nam się w nim mieszka. Gdy skorzystamy z rozwiązań, które proponuje nam Ikea nie będziemy musieli się tym martwić. Na pewno Ikea półka Lack jest jedną z takich propozycji.

Wykorzystajmy pusty kąt

Najczęściej w małych mieszkaniach mamy do czynienia z dwoma całkiem odwrotnymi sytuacjami. Z jednej strony możemy zadręczać się ciągłym brakiem miejsca. Inni z kolei mają wszystko dziwnie tak zaaranżowane, że nagle jednak ściana jest kompletnie nieużywana. Obojętnie do jakiej grupy należymy coś musimy z tym zrobić. Czy możemy liczyć na jakieś rozwiązanie ze strony sieci sklepów Ikea? Jak najbardziej tak. Dla pierwszej i drugiej grupy osób polecana jest specjalna półka, którą znajdziemy w Ikei. Jest to Ikea półka Lack. Okazuje się, że największym plusem tejże półki jest fakt, że prawie wszędzie się ona zmieści. Możemy ją według własnego uznania zawiesić poziomo lub też pionowo. Wszystko możemy sobie sami zaplanować w zależności od dostępnego miejsca oraz potrzeby.

Dlaczego warto postawić na tę półkę?

Półki płytkie pomagają w sposób efektywny wykorzystać całą przestrzeń na ścianie. Zmieścimy na nich naprawdę dużo rzeczy. Jednocześnie nie zajmują za dużej przestrzeni naszego pokoju czy też danego pomieszczenia. W jaki sposób należy półkę przymocować? W zestawie znajdziemy wszelkie potrzebne wkręty do montażu. Do ściany półkę przymocowujemy przy pomocy dołączonego zapięcia.

Oczywiście musimy wiedzieć, że każdy rodzaj ścian wymaga od nas różnych typów mocowań. Zatem gdy wkręty znajdujące się w zestawie nie spełniają naszych oczekiwań, to powinniśmy kupić takie, które do naszego rodzaju ścian nadają się wręcz idealnie. Jeśli nie jesteśmy zbyt mocni z tej dziedziny, na pewno doradzi nam pracownik najbliższego sklepu z narzędziami.

Do czego pasuje półka Lack?

Gdy dokupujemy meble do naszego salonu to zależy nam, aby pasowały one nie tylko do wystroju, ale przede wszystkim do pozostałych mebli. Nie da się ukryć, że półka Lack nadaje się idealnie do mebli z tej samej serii. Jednak z uwagi na to, że półka jest w białym kolorze, to pasuje także do innych mebli. Wiadomo, że biały kolor pasuje do wielu mebli. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Gdy lubimy eksperymentować to na pewno sobie poradzimy i uzyskamy w efekcie pięknie urządzone pomieszczenie.