Sprzedaż to podstawowe zadanie każdej firmy. Dzięki niej generuje ona dochody i może istnieć na rynku. W wygenerowaniu wyższej sprzedaży pomocne są wyspy handlowe oraz stoiska targowe i wystawiennicze. Czym one się od siebie różnią? Gdzie lepiej sprawdzą się wyspy handlowe, a gdzie stoiska?

Gdzie sprawdzą się wyspy handlowe?

Wyspy handlowe to ergonomiczne rozwiązania dla każdej branży. Świetnie sprawdzają się w centrach handlowych, halach sprzedażowych, na targach i innego typu dużych, branżowych wydarzeniach. Umożliwiają wyeksponowanie towarów w sposób łatwy do zauważenia i dostępny dla klientów, co przyczynia się do zwiększenia sprzedaży. Zaprojektowane przez profesjonalistów TRK System umożliwiają wyeksponowanie towarów w sposób łatwy do zauważenia i dostępny dla klientów, co przyczynia się do zwiększenia sprzedaży. Klasyczne wyposażane są w specjalne półki, kosze, stojaki i inne akcesoria pomagające w ekspozycji towarów, na nowoczesnych wyspach odnaleźć można natomiast elementy innowacyjnej technologii np. ekrany dotykowe, systemy rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości itd. 

Wyspy handlowe najczęściej wykorzystuje się w centrach handlowych jako stałe ekspozycje. TRK System stworzyć może jednak i zabudowę mobilną, która stanie się wsparciem sprzedaży na branżowych wydarzeniach. 

Stoiska targowe i wystawiennicze – mobilne wsparcie sprzedaży 

Alternatywę dla wysp sprzedażowych stanowią stoiska wystawiennicze i targowe. Wykonywane są z lekkich materiałów, które łatwo można zamontować i równie szybko zdemontować. Pozwala to tworzyć zabudowy, które będą wspierać sprzedaż marki na konferencjach, szkoleniach, targach itd. Podobnie jak wyspy stoiska wykonywane są zgodnie z zasadami estetyki i funkcjonalności, a ich podstawowym zadaniem jest przyciągać uwagę potencjalnych klientów. To, dlatego te najlepsze wyróżniają się kolorystyką, oświetleniem, dekoracjami. Często obok możliwości zapoznania się z ofertą zapraszają do zaangażowania, wspólnej zabawy i zapewniają rozrywkę.  

Jakie powinny być wyspy handlowe, stoiska targowe i wystawiennicze?

Wyspy handlowe, stoiska targowe i wystawiennicze powinny być przede wszystkim funkcjonalne, atrakcyjne wizualnie i przyciągające uwagę klientów. Na tle konkurencji muszą wyróżniać się wysokimi standardami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo użytkowania. 

Połączenie wszystkich elementów nie jest łatwe, dlatego zaprojektowanie i budowę najlepiej powierzyć specjalistom z TRK System. Do stworzenia wyspy lub stoiska podchodzą oni kompleksowo. Początek pracy oznacza poznanie potrzeb firmy i jej celów, następnym krokiem jest projekt, a dopiero kolejne etapy oznaczają budowę, montaż i wyposażenie zabudowy. Uzupełnić można ją o tak „przyziemne” elementy jak lady chłodnicze, ekspres do kawy, czajnik lub innowacyjne rozwiązania. Do tych ostatnich należą: kioski samoobsługowe, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, inteligentne etykiety i tagi RFID, systemy płatności bezdotykowych, interaktywne aplikacje pozwalające na przeglądanie zdjęć czy oglądanie filmów promocyjnych.