Warszawski Park Moczydło powstał w dzielnicy Wola na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, w miejscu nieużytków po starym wysypisku i gliniankach. Ich pozostałością są malownicze stawy. Od sztucznie usypanego tam kilkunastometrowego wzniesienia, z którego roztacza się piękny widok na okoliczne tereny, park ten zwany jest również górką Moczydłowską.

Zielona Warszawa — Park Moczydło

Park Moczydło znajduje się w rejonie ulic Górczewskiej, Prymasa Tysiąclecia, Deotymy i Czorsztyńskiej. Zajmuje powierzchnię 20 ha. Od początku jego istnienia, aż do lat osiemdziesiątych XX w., w sezonie zimowym działał tutaj wyciąg orczykowy, a obok wypożyczalnia nart. Teren uporządkowali w czynie społecznym uczniowie wolskich szkół, mieszkańcy i pracownicy lokalnych zakładów.

Park został urządzony w latach 60. XX wieku według projektu Marii Szczypiorskiej i Aliny Scholtzówny jako teren rekreacyjny dla mieszkańców nowo wznoszonych okolicznych osiedli. Spacerowiczów przyciągają tutaj wspaniałe alejki wijące się po urozmaiconym terenie, wśród pięknej zieleni. Zdarzają się tu również miejsca bardziej dzikie, naturalne i pełne uroku. Woda w stawach jest czysta, a o jej jakość dba specjalna przepompownia. Są fontanny i mostki. Na części jednego z czterech stawów wybudowano kamienne tarasy widokowe, które umożliwiają również wygodne dojście do wody. Park Moczydło nabiera szczególnego uroku wieczorami, kiedy roślinność i lustro wody zaczynają się mienić w świetle. To także miejsce bytowania wielu wodnych ptaków.

Plik:Moczydlo Park in Warsaw, Poland.jpg – Wikipedia, wolna encyklopedia
Park Moczydło

Modernizując park, pomyślano również o osobach niepełnosprawnych. Nie brakuje również placyków rekreacyjnych, placów zabaw dla dzieci, jest także korty do gry w tenisa. Park Moczydło to miejsce, gdzie chętnie odpoczywają mieszkańcy Woli. Po drugiej stronie ulicy Górczewskiej znajduje się kompleks sportowo-rekreacyjny — Park Wodny Moczydło, w którym można skorzystać z basenów do pływania (w tym basen olimpijski z ośmioma torami), jest również brodzik ze zjeżdżalniami dla dzieci, a także siedemdziesięciometrowa zjeżdżalnia. Są tu także boiska do siatkówki, a zimą organizowane jest lodowisko.

Wielkie otwarcie Parku Wodnego Moczydło w Warszawie - Architektura
Park Wodny Moczydłow

W 2020 roku Park Wodny Moczydło przeszedł gruntowny remont. Renowacja jednego z największych tego typu obiektów w Polsce kosztowała aż 25,9 mln złotych.