Sasino oraz jego okolice uważane są za najpiękniejszy zakątek nad Bałtykiem, a urok tego miejsca tkwi w jego malowniczym położeniu. Plaże są piękne i szerokie, a droga do nich wiedzie przez gęsty, sosnowy las. Nie znajdziesz tu cymbergaji, nie ma stoisk z pleceniem warkoczyków i tatuaży z henny. Nie ma nawet kebabów. To doskonałe miejsce dla tych, którzy cenią ciszę i spokój, a także lubią aktywnie spędzać czas.

Sasino i okolice — co warto zobaczyć?

Jeśli chodzi o zabytki, to przez Sasino przebiega Szlak Dworów i Pałaców Północnych Kaszub. Znajduje się tutaj XIX-wieczny pałac, który obecnie jest w remoncie, ale od przyszłego roku ponownie ma działać w nim hotel oraz restauracja. We wsi zachowało się również kilka domów z przełomu XIX oraz XX wieku.

Sasino to świetny punkt wypadowy na zwiedzanie okolicy. Tuż obok znajduje się rezerwat przyrody Choczewskie Cisy, na którego terenie rosną okazałe cisy (niektóre z nich mają nawet po 150 lat). Na teren rezerwatu nie można wejść, ale dookoła prowadzą ścieżki, które można przemierzać pieszo lub rowerem.

Sasino
Rezerwat Choczewskie Cisy

Między Sasinem i okolicznymi wioskami a plażą rozciąga się rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska. Na jego terenie znajdują się ruchome wydmy oraz latarnia Stilo, jedna z najbardziej charakterystycznych i najciekawszych latarni morskich w Polsce. Zbudowana została na początku XX wieku na szczycie wydmy. W tamtych czasach jej konstrukcja była uznawana za niezwykle nowoczesną. Dziś latarnia udostępniona jest do zwiedzania. Warto wejść na sam szczyt latarni, z którego rozciąga się piękny widok na okolicę. Latarnia Stilo znajduje się między latarnią w Czołpinie a latarnią w Rozewiu – wszystkie stanowią fragment Szlaku Latarni Morskich.

Sasino — najpiękniejsza plaża nad Bałtykiem

W okolicach Sasina znajduje się jedna z najpiękniejszych i najszerszych plaż nad Bałtykiem, z bardzo drobnym i jasnym piaskiem. Droga do niej prowadzi przez piękny i pachnący las. Spacer zajmuje niecałe pół godziny, można też dojechać rowerem. Co ważne, nawet w sezonie jest tu kameralnie.

Luksusowe drewniane domy nad morzem Sasino – Apartamenty Sea U Sasino – Dom  Pierwszy
Plaża Sasino

Sasino — wycieczki rowerowe

Sasino i okolice to znakomite miejsce dla miłośników wycieczek rowerowych. Przebiega tędy m.in. trasa EuroVelo 10, czyli Szlak Wokół Bałtyku. W okolicach Sasina prowadzi ona głównie leśnymi ścieżkami i mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. Z Sasina można dojechać przez rezerwat przyrody na plażę, do Łeby (ok. 17 km), a także innych uroczych wsi i miasteczek położonych wzdłuż wybrzeża.

Sasino — noclegi i restauracje

Sasino nie jest zatłoczone. Na nocleg warto zatrzymać się Cisowym Zakątku. Na wczasowiczów czeka tu doskonały design, wspaniały plac zabaw i jazgoczące ptaki. Kolejne godne polecenia miejsce to Chata Lawendowa. Goście mają do dyspozycji przytulnie urządzony domek, który pomieści do 6 osób.

Sasino
Cisowy Zakątek

W Sasinie działa restauracja Ewa zaprasza, która zbiera same pozytywne opinie. Tego miejsca nie można sobie odpuścić. Na świeżą rybę warto wybrać się do Smażalni u Zamojskich, która mieści się w Osetniku. Restauracja znajduje się tuż przy początku ścieżki, która prowadzi do latarni Stilo oraz na plażę. Porcje są tu słuszne, a ceny rozsądne.