Długo wyczekiwany park pełen wodnych atrakcji dla dzieci – ruszył pełną parą w czerwcu 2021, stając się miejscem, do którego latem nie sposób było nie zajrzeć! Zrealizowany z projektu finansowanego w ramach tzw. budżetu obywatelskiego, długo kazał na siebie czekać, ale wreszcie rodzice z dziećmi mogą z niego korzystać bez ograniczeń.

Park henrykowski – miejsce zabaw dla dzieci

Dokładnie w Dzień Dziecka, 1 czerwca 2021 otworzono dla gości park henrykowski zlokalizowany na rogu ulicy Modlińskiej i Klasyków. Hucznie ogłoszono go od razu największą atrakcją dzielnicy, ponieważ na Białołęce nie było do tej pory czegoś z tak dużym rozmachem, przygotowanego z myślą o dzieciach. Całość stanowi ciąg wielu różnych urządzeń tryskających wodą, przy których i na których dzieci mogą się bawić w upalne dni, schładzając ciało i jednocześnie aktywnie ćwicząc.

Park jest czynny codziennie, od godziny dziesiątej do dziewiętnastej, a z racji pogody i z myślą o zdrowiu dzieci, będzie można z niego korzystać do końca wakacji. Dodatkowo, by zapewnić i dzieciom i ich rodzicom komfort wodnych zabaw, na miejscu stworzono przebieralnię i automatyczną toaletę, tak, by w razie potrzeby przebrania się czy skorzystania z wc, nie trzeba było opuszczać parku zabaw.

Atrakcje wodne parku henrykowskiego:

  • Fontanny tryskające różnymi strumieniami wody (wykonane w wersjach kolorowych, radosnych, specjalnie z myślą o dzieciach)
  • Kwiaty wodne
  • Ścieżka natryskowa między atrakcjami

Warto pamiętać, że na terenie wodnego placu zabaw rekomendowane jest posiadanie stroju kąpielowego oraz odpowiednio dobranego obuwia, które będzie miało antypoślizgową podeszwę i dodatkowo uchroni dzieci przez nieplanowanymi wywrotkami w czasie wodnych szaleństw. Tryskające fontanny to świetna zabawa, ale i konieczność pamiętania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z obiektu. Na plac mają wstęp wyłącznie dzieci do 13 roku życia, koniecznie będące pod opieką osoby dorosłej. Dodatkowo, z każdego z urządzeń wodnych powinno się też korzystać zgodnie z jego przeznaczeniem i zakazane jest używanie konstrukcji tak, jak nie powinno się tego robić. Sprzętu nie wolno niszczyć, wspinać się na niego, ani wprowadzać na teren parku zwierząt (dotyczy to zarówno psów, jak i innych domowych pupili). Organizatorzy zwracają też uwagę na to, by podczas zabawy w wodzie dzieci nie spożywały posiłków, tak, aby cały czas pobytu na terenie parku henrykowskiego był dla nich całkowicie bezpieczny. Park jest ogrodzony, a na jego obrzeżach przygotowano dla rodziców ławeczki, na których mogą poczekać aż dzieci skończą zabawę, jednocześnie nie spuszczając ich w tym czasie z oka.