Przez długie miesiące Jakub poszukiwał idealnego apartamentu, który spełniłby wszystkie jego oczekiwania zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i dostosowania do indywidualnego rytmu pracy. Kiedy nadszedł czas na urządzenie wybranej przestrzeni, koncepcję wnętrz powierzył znanej warszawskiej agencji projektowej JAM KOLEKTYW. Wysokie standardy właściciela obejmowały szereg określonych wymagań, a potrzeby te postarała się zrealizować Anna Olga Chmielewska, ceniona specjalistka w tej dziedzinie.

Paleta barw i zmienne odcienie

Mieszkanie utrzymane jest w dymnej palecie betonu, przyszarzonego dębu, oliwkowych szarości i nieoczywistych odcieni, charakterystycznych dla projektów JAM KOLEKTYW. Barwy wnętrza zmieniają się w zależności od pory dnia, co nadaje mu dynamiczny charakter. Rano promienie słońca ocieplają betonowe ściany delikatnymi refleksami, a oliwkowe szarości nabierają ciepłych tonów. Wieczorem, pod wpływem sztucznego światła, cała paleta barw tworzy atmosferę intymności i spokoju.

Komfort pracy i design

Właścicielowi zależało na stworzeniu komfortowego miejsca pracy w centralnej części apartamentu. Zamiast tradycyjnego gabinetu, domowe biuro zostało umieszczone w części dziennej, za geometryczną bryłą biblioteki. Meble do pracy zostały zaprojektowane na zamówienie przez JAM KOLEKTYW, spełniając wszystkie oczekiwania Jakuba, który spędza przy biurku wiele godzin każdego dnia.

Strefa dzienna i polski design

Część do pracy została idealnie połączona ze strefą dzienną, gdzie królują dwie wygodne sofy od polskiej marki NOBONOBO. Kolorystyka mebli nadaje apartamentowi unikalny nastrój, a brązowo-rude tapicerowanie współgra z resztą palety barw, przywodząc na myśl artystyczną kompozycję. We wnętrzu znalazły swe miejsce prace Zdzisława Beksińskiego, ulubionego artysty właściciela.

Kuchnia, spotkania i rodzina

Marzeniem Jakuba było stworzenie przestronnej kuchni z jadalnią, idealną do przygotowywania kolacji dla rodziny, przyjaciół i znajomych. JAM KOLEKTYW zrealizowało to marzenie, tworząc funkcjonalną i elegancką przestrzeń.

Strefa prywatna i nieszablonowe koncepcje

W strefie prywatnej zaproponowano ciemniejsze tonacje, co wprowadza intymny klimat. Łazienka utrzymana jest w nieco mrocznym, nastrojowym stylu. Nietypowe, dwuskrzydłowe drzwi prowadzące do sypialni oraz innowacyjne pomysły, jak lustrzana powierzchnia drzwi do garderoby, stanowią jedne z wielu nieszablonowych koncepcji pracowni JAM KOLEKTYW, tworzących niepowtarzalny charakter wnętrza.

Projekt architektury wnętrz i stylizacja: Anna Olga Chmielewska, Agnieszka Warnowska

Zdjęcia: Jola Skóra