Pralki amerykańskiej marki Whirpool cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem a pozytywne opinie dotyczą najczęściej przystępnych cen oraz szerokiej oferty, zarówno modeli kompaktowych, jak i tych do 12 kg. Z tego artykułu dowiesz się o funkcjach pralek Whirpool, które modele są najpopularniejsze i jakie posiadają opinie.

Pralki Whirlpool – dane techniczne

Pralki Whirlpool występują w dwóch wariantach: pralki ładowane od góry do mniejszych pomieszczeń oraz klasyczne modele, ładowane od przodu, które można zabudować. Producent spełania oczekiwania wszystkich użytkowników, oferując urządzenia o głębokości od 43 do 72 cm i załadunku bębna od 7 do 12 kg prania. Pralki posiadają prędkość wirowania w zakresie od 1000 do 1400 obrotów/minutę. W zależności od modelu, do wyboru mamy klasy energetyczne: A+, A++ lub A+++. Poziom hałasu urządzeń wynosi od 73 do 84 dB.

Pralki Whirlpool – funkcje

Pralki Whirlpool posiadają wiele funkcji i programów, które zwiększają efekty prania i usprawniają pracę urządzenia. Należą do nich:

 • Technologia 6-ty zmysł to inteligentne czujniki, które dobierają ustawienia do wielkości i rodzaju wsadu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet do 50% czasu, wody oraz energii.
 • Technologia ZEN, która redukuje poziom hałasu w trakcie cyklu prania pralki, a także zmniejsza wibracje oraz prędkość wirowania dzięki silnikowi o dużej mocy, bezpośrednio napędzającego bęben pralki. Funkcja ZEN zapewnia ciszę i spokój oraz umożliwia wykonywanie prania nawet w późnych godzinach nocnych.
 • Best Care to technologia, która zapewnia idealne pranie tkanin oraz ochronę pranych materiałów.
 • FreshCare+, która zwiększa świeżość ubrań po zakończeniu cyklu prania, gdy nie mamy czasu na wyjęcie odzieży lub znajdujemy się poza domem. System FreshCare+ wykorzystuje parę oraz zapewnia specjalne ruchy bębna, które sprawiają, że ubrania są delikatne, miękkie, pachnące oraz pozbawione większych zagnieceń, co ułatwia ich prasowanie. Dodatkowo stale krążące powietrze wewnątrz bębna pralki sprawia, że funkcja FreshCare+ niweluje przykry zapach, który często pojawia się w przypadku pozostawienia ubrań po zakończonym cyklu prania. Funkcja hamuje nieprzyjemne zapachy nawet do 6 godzin od zakończenia prania. Można ją włączyć podczas ustalania parametrów prania lub w dowolnym momencie w trakcie cyklu prania.
 • Rekomendowane dozowanie. Ta funkcja podpowiada, jaka ilość detergentu będzie optymalna dla danego prania. Dzięki temu możemy być pewni, że odzież będzie idealnie czysta oraz unikniemy marnowania środków piorących. Ponadto przyczyniamy się również w ten sposób do ochrony środowiska. Opcję rekomendowanego dozowania docenią także osoby z wrażliwą skórą, reagującą alergią na zbyt dużą ilość proszku lub płynu do płukania. Dodatkowo Pralki Whirlpool posiadają także wskaźnik zbyt dużej ilości detergentu, który pali się po zakończonym cyklu prania i jest wskazówką, aby następnym razem użyć mniejszej ilość środków piorących.
 • SoftMove, czyli system obrotów zapewniający lepsze rezultaty prania, ochronę kolorów oraz kształtów odzieży. Ponadto specjalne obroty dbają o wszystkie rodzaje tkanin.
 • Opóźnienie czasu  pozwalające na zaplanowanie zakończenia cyklu prania w dogodnym dla nas czasie.
 • Funkcja prania w zimnej wodzie 15 stopni. Wykorzystując niższą temperaturę, efekty prania są takie same jak przy praniu w 40 stopniach. Delikatne ruchy bębna Softmove zapewniają lepsze ułożenie tkanin wewnątrz pralki i efektywniejsze wchłanianie detergentów.
 • Silnik falowy Sensinventer, który pozwala zaoszczędzić nawet do 30% energii elektrycznej, jest cichy i wytrzymały oraz gwarantuje bezproblemową i wieloletnią pracę.
 • Opcja Clean+ pozwalająca dopasować cykl prania do stopnia zabrudzenia ubrań. Istnieje możliwość wyboru trzech poziomów zabrudzenia – szybki, codzienny i intensywny.
 • BioStain 15°, która umożliwia bardziej skuteczne usuwanie plam. Naciskając przycisk BioStain, program prania wydłuża się o około 10 minut i rozpoczyna od fazy prania w zimnej wodzie. Przed wybraniem tej opcji zaleca się wstępne usunięcie plamy. Funkcja pomaga usunąć wszystkie zabrudzenia z wyjątkiem tych powstałych w wyniku kontaktu odzieży z tłuszczem lub olejem.
 • Aplikacja Connectivity pozwalająca na sterowanie sprzętem za pomocą urządzenia mobilnego. W dowolnym miejscu i czasie możemy łączyć się z pralką i monitorować cykl prania.
 • Blokada przycisków, która uniemożliwia zmianę ustawień cyklu w trakcie prania lub przypadkowe uruchomienie pralki przez dzieci.

Pralki Whirlpool – programy prania

Nowa pralka Whirlpool FreshCare+. Polecają ją Zygmunt i Filip Chajzerowie
Pralki Whirlpool opinie

Pralki Whirpool, oprócz podstawowych programów, które są dostępne w innych pralkach, mają programy specjalne, takie jak:

 • Odzież wizytowa – opcja krótkiego prania wyłącznie lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, lnu lub sztucznych włókien.
 • Duże rzeczy – umożliwia pranie dużych rzeczy, takich jak koce czy pościel.
 • Odzież niemowlęca – program idealny do prania średnio zabrudzonych ubranek dziecięcych, wykonanych z bawełny lub lnu.
 • Odzież sportowa – program do prania średnio zabrudzonej odzieży sportowej z dżerseju, bawełny i sztucznych tkanin.
 • AquaEco – oszczędny program charakteryzujący się mniejszym zużyciem wody niż w przypadku programów standardowych.
 • Szybki 15 – krótki program do odświeżenia krótko noszonych ubrań z bawełny i sztucznych włókien.
 • Mój program – pozwala wybrać i zapisać program najbardziej odpowiadający naszym potrzebom z listy 8 programów specjalnych.

Pralki Whirlpool – popularne modele

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze pralki Whirlpool, które posiadają najlepsze opinie konsumentów.

 1. Pralka Whirlpool FWL61252WEU – cena od 949 złotych.
 2. Whirlpool TDLR 70230 – cena od 1649 złotych.
 3. Pralka Whirlpool AWO/C61001PS – cena od 1099 złotych.
 4. Whirlpool FreshCare+ FWSL61052W – cena od 939 złotych.
 5. Pralka Whirlpool AWE70122 – cena od 1149 złotych.
 6. Whirlpool TDLR60111 – cena od 1149 złotych.
 7. Pralka Whirlpool TDLR70112 – cena od 1239 złotych.
 8. Whirlpool MFWSD81283WCV/PL – cena od 1599 złotych.
 9. Pralka Whirlpool FWL61052BPL – cena od 1099 złotych.

Pralki Whirlpool — opinie

Pralki Whirlpool cieszą się dużą popularnością na polskim rynku, głównie z powodu dostępności wielu kompaktowych modeli, które świetnie sprawdzają się w małych łazienkach. Producent oferuje również pralki z możliwością załadowania ubrań do 12 kg, co doceniają bardziej liczne rodziny. Szczególnie chwalona jest kultura pracy urządzeń. Pralki Whirpool są ciche, a niektóre modele są uznawane na najcichsze pralki na rynku. Urządzenia chwalone są również za efektywność pracy, dużą ładowność oraz niewielkie zużycie energii.