Piwonia drzewiasta jest większa od bylinowej, a jej kwiaty mają bardzo oryginalne kolory. Piwonie drzewiaste bardzo chętnie uprawiamy w ogrodzie. Dowiedzmy się jak to robić, aby były naprawdę przepiękne.

Jak wygląda piwonia drzewiasta?

Piwonia drzewiasta jest rośliną wyjątkowo piękną oraz dekoracyjną. Jest większa od świetnie nam znanych chińskich piwonii. Musimy mieć świadomość, że piwonie drzewiaste rosną bardzo wolno. Jednak sięgają dużych rozmiarów. Dorastają mniej więcej do dwóch metrów wysokości. Mają malowniczy oraz rozłożysty pokrój.

Przez cały sezon ich największą ozdobą są duże oraz powcinane mocno liście. Rozwijają się na rozgałęzionych oraz sztywnych pędach. Młode liście są koloru bordowego. Następnie zielenieją, aby w porze jesiennej przebarwić się na kolor żółty. Wiosną ozdobą największą krzewu są duże oraz także kolorowe kwiaty. Wszystko wygląda naprawdę imponująco.

Jakie są kolory drzewiastych piwonii?

W zależności od samej odmiany piwonie mogą posiadać pojedyncze, półpełne czy też pełne kolory. Wymienić tutaj można takie kolory jak: czerwony, łososiowy, żółty, biały, bordowy oraz różowy. Niektóre z nich bardzo ładnie pachną.

Najlepsze miejsce dla piwonii

Pomimo tego, że drzewiaste piwonie pochodzą z Dalekiego Wschodu, to są możliwe w uprawie w naszym kraju. Są one wystarczająco mrozoodporne. Jeśli mają się jednak dobrze rozwijać oraz także kwitnąć obficie, to muszą jak najbardziej mieć zapewnione odpowiednie uprawowe warunki. Bardzo podobnie jak chińskie piwonie uwielbiają wręcz mocne słońce. Warto dla nich wybrać miejsce ciepłe, słoneczne lub lekko półcieniste stanowisko, które będzie osłonięte dosyć mocno od wiatru. Najlepiej jeśli to będzie delikatny półcień, który osłania je przed promieniami słońca palącym w samo południe.

Ziemia oraz woda – niezmiernie ważne

Rośliny te są dosyć wymagające jeśli chodzi o podłoże. Na pewno nie lubią przesadzania. W związku z tym miejsce pod uprawę należy wybrać naprawdę starannie. Piwonie oczekują gleby bardzo żyznej oraz lekko wilgotnej i ciepłej. Jednocześnie musi to być gleba przepuszczalna. Powinna mieć obojętny czy też lekko zasadowy odczyn Ph. Jest to niezmiernie ważne. Gdy zapewnimy naszym piwoniom odpowiednie warunki, to będziemy jak najbardziej cieszyć się pięknymi roślinami. To one właśnie poprawią nam nastrój nawet w razie niepogody. Uwielbiamy ich widok. Pięknie się wypoczywa w ich towarzystwie. Sąsiedzi będą nam zazdrościć, a my będziemy ze swoich roślin naprawdę zadowoleni oraz nie wyobrażamy sobie ogrodu bez nich.