Sukces NOBONOBO w dziedzinie międzynarodowego designu trwa nadal. Marka zdobyła kolejne prestiżowe wyróżnienie – stolik kawowy Flesia został uhonorowany nagrodą Iconic Awards 2024. Dodatkowo, firma z Łodygowic została finalistą konkursu Elle Decoration EDIDA 2024 dzięki projektowi fotela Parfait. Gala wręczenia nagród odbyła się niedawno w Mediolanie, równolegle z targami Salone del Mobile.

Od samego początku istnienia, NOBONOBO definiuje standardy estetyki i funkcjonalności w europejskiej branży meblarskiej, zdobywając międzynarodowe uznanie. Najnowsze wyróżnienia są wynikiem oryginalnych form wzorniczych, powstałych we współpracy z czołowymi światowymi designerami.

Stoliki kawowe Flesia, zaprojektowane przez hiszpańskiego projektanta Chrisa Stanfela we współpracy z EASD School of Design w Walencji, nawiązują do egzotycznego stylu inspirowanego raflezą – charakterystyczną rośliną z wysp Indonezji. Ich organiczne kształty otwierają nowe możliwości w ambitnych projektach wnętrz, stanowiąc nie tylko funkcjonalny element wyposażenia, lecz także przemyślaną formę, która przetrwa próbę czasu.

Fotel Parfait, z kolei, został doceniony przez jury konkursu Elle Decoration EDIDA 2024, co dowodzi, że marka nie tylko podąża za duchem czasu, ale także kreuje trendy, inspirując projektantów na całym świecie.

Nagrody Iconic Awards 2024 oraz Elle Decoration EDIDA 2024 zostały wręczone w Mediolanie, sercu europejskiego wzornictwa, podkreślając zaangażowanie NOBONOBO w tworzenie innowacyjnych i inspirujących kolekcji mebli. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 17 kwietnia 2024 roku w Brera, jednej z artystycznych dzielnic Mediolanu, gdzie nagrodzone projekty zostały zaprezentowane publiczności podczas Milan Design Week. To kolejny sukces marki na najważniejszej międzynarodowej scenie designu, gdzie NOBONOBO triumfuje obok największych producentów mebli i awangardowych showroomów.