Dla wielu osób najważniejsza w ogrodzie jest prostota. Wiele osób wręcz nie cierpi, gdy w ogrodzie znajduje się krasnal na krasnalu, a każdy krzew jest innych kształtów i przez to robi się artystyczny bałagan. Gdybyśmy nie chcieli takiego ogrodu, to z pewnością poszukujemy prostych rozwiązań, które są klasyczne. Szukajmy zatem roślin, które wpiszą się w tę ideę. Takim drzewem jest cyprysik nutkajski.

Czy warto zasadzić to drzewo?

Cyprysik nutkajski to drzewo o prostym pokroju. Co jest dla nas z pewnością bardzo ważne, to fakt, że jest mrozoodporny. Roślina ta posiada oryginalny oraz dosyć ciekawy pokrój. Wszystko dzięki zwisły pędom. Gdy zastanawiamy się czy warto zasadzić to drzewo, to jak najbardziej tak. Co więcej powinniśmy dla niego wybrać miejsce specjalnie wyeksponowane. Poniżej znajdziecie wszelkie informacje, które mogą się przydać przy projektowaniu ogrodu z udziałem cyprysika nutkajskiego.

Jakie musimy zagwarantować mu warunki?

Najważniejszą jest informacją jest informacja, że uprawa cyprysików nutkajskich kompletnie nie sprawia żadnych problemów. Oczywiście pod pewnymi warunkami. Przyzwyczailiśmy się już, że w ogrodnictwie musi być zawsze jakieś małe „ale”. Musimy zapewnić cyprysikowi odpowiednie stanowisko oraz podłoże już na etapie samego sadzenia. Jeśli tego dotrzymamy słowa to rośliny iglaste z całą pewnością odwdzięczą się bardzo szybkim wzrostem oraz jednocześnie pięknym wyglądem.

Do rozwoju prawidłowego nasz cyprysik potrzebuje urodzajnej oraz żyznej glebie. Pamiętajmy, że mówimy tutaj jednocześnie o odczynie lekko kwaśnym. W takich warunkach jego przyrosty roczne są naprawdę duże. Jednak roślina ta dobrze radzi sobie także na glebach o wiele mniej zasobnych. Najważniejsze jest tak naprawdę to, aby podłoże było umiarkowanie wilgotne oraz koniecznie przepuszczalne.

Gdzie najlepiej poczuje się cyprysik?

Nasz cyprysik najlepiej się czuje zdecydowanie na słonecznym stanowisku. Możemy ewentualnie wybrać dla niego stanowisko lekko zacienione. Z uwagi na jego doskonałą mrozoodporność może być tak naprawdę uprawniany na terenie całego kraju. Można go jednak spotkać najczęściej w ogrodach oraz w niektórych parkach. Z jednej strony jest prosty, ale z drugiej strony każdemu miejscu nadaje niezwykłego charakteru. W zasadzie odmieni każdą przestrzeń, gdzie tylko zostanie posadzony. Warto poszukać pewnych inspiracji w sieci. Ogrodnicy często chwalą się swoimi aranżacjami. Zawsze może co nieco podejrzeć.