Nadchodzi wyjątkowy weekend dla miłośników sztuki w Warszawie – 9-10 grudnia to daty, które szczególnie powinni zaznaczyć sobie w kalendarzach pasjonaci artystycznych doświadczeń. Kamienica Karskich przy ul. Wiejskiej 19 stanie się areną dla Artshow, wydarzenia pełnego inspirujących dzieł, rzeźb, i unikalnych obiektów kolekcjonerskich. To wyjątkowa okazja nie tylko do obcowania ze sztuką, ale również do nabycia wyjątkowych dzieł na świąteczne prezenty.

Ewa Mierzejewska, pomysłodawczyni i główna organizatorka Artshow, z entuzjazmem podkreśla, że po sukcesie czerwcowej edycji postanowiono zorganizować drugą przedświąteczną odsłonę tego wyjątkowego wydarzenia. Tym razem monumentalna Kamienica Karskich zostanie wypełniona dziełami sztuki, prezentowanymi w aż 38 pokojach na trzech piętrach tego zabytkowego miejsca. Artshow to jednak nie tylko ekspozycja; to wydarzenie, które oferuje mnóstwo atrakcji i niespodzianek dla odwiedzających.

Artshow to coś więcej niż tylko wystawa sztuki – to interaktywne wydarzenie skierowane do wszystkich, którzy pragną nie tylko podziwiać dzieła sztuki, ale również poznać ich twórców i zgłębić tajniki sztuki. Ponad stu wyselekcjonowanych artystów oraz renomowane galerie z całej Polski zaprezentują swoje prace, tworząc wyjątkową atmosferę artystycznego święta. Obok utalentowanych debiutantów, na ścianach Kamienicy Karskich pojawią się również dzieła uznanych gwiazd rynku sztuki, takich jak Rafał Olbiński, Marek Okrassa, Piotr Czajkowski, Joanna Sarapata czy Anna Zalewska.

Co jeszcze czeka na odwiedzających Artshow?

  • Możliwość zakupu prezentowanych dzieł sztuki.
  • Spotkania i rozmowy z artystami oraz właścicielami galerii.
  • Pokazy malowania i rzeźbienia „na żywo”.
  • Wykłady i praktyczne rady ekspertów.
  • Wystawy towarzyszące, m.in. „Art & Design” (kolekcjonerski design).
  • Strefa artystycznych prezentów gwiazdkowych „Art & Gift”.
  • Konkursy z cennymi nagrodami.

Dla wszystkich odwiedzających w grudniowy weekend przygotowano także prosty konkurs instagramowy. Główną nagrodą, ufundowaną przez Lexus Warszawa Wola, jest najnowszy model Lexusa LBX. Zwycięzca otrzyma voucher na wynajem tego luksusowego auta na okres 12 miesięcy. Pozostałe nagrody to pełnowartościowe dzieła sztuki i designu kolekcjonerskiego, m.in. obraz popularnej wokalistki Bovskiej, która również prezentować będzie swoje malarskie dokonania na Artshow.

Grudniowa edycja Artshow to również doskonała okazja do znalezienia oryginalnego, świątecznego upominku. Jedną z atrakcji będzie premierowa sprzedaż kolekcji unikalnych poduszek firmy Vitkacy, z motywami z obrazów Tamary Łempickiej. Każda poduszka posiada certyfikat autentyczności potwierdzony przez Tamara de Lempicka Estate, podpisany przez prawnuczkę Tamary – Marisę de Lempicką.

Hasło przewodnie tej edycji Artshow brzmi „1000 dzieł sztuki w weekend”. Ta liczba ma charakter symboliczny, gdyż Artshow to pierwsza w Polsce wystawa mobilna, gdzie artyści nieustannie przewieszają i wymieniają swoje prace na inne. W praktyce nie wiadomo zatem, ile obiektów będzie można zobaczyć w Kamienicy Karskich w ciągu tego artystycznego weekendu. Artshow to niepowtarzalna okazja do zagłębienia się w świat sztuki i nawiązania bliskiego kontaktu z jej twórcami.

Partnerami grudniowej edycji Artshow są: Lexus Warszawa Wola, Laufen Polska, JUNG, Domoteka, Benjamin Moore, Muraspec, Labra, GRODA

Patroni medialni: Archisnob, Czas na wnętrze, designteka.pl, Label, Magazif, Whitemad, Nowy Magazyn, Wnętrza domów

Lista artystów, program wykładów i pokazów artystycznych oraz wszystkie szczegóły organizacyjne wkrótce na stronie artshowevents.pl

Miejsce: Kamienica Karskich, ul. Wiejska 19, Warszawa

Termin: 9 i 10 grudnia 2023 r.

Godziny otwarcia: 10:00-20:00

Bilety dostępne na miejscu w dniu wydarzenia oraz online: na stronie artshowevents.pl, w aplikacji Going, na stronach goingapp.pl i empikbilety.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.