Stokrotka afrykańska jest rośliną dosyć egzotyczną jak na klimat, który panuje w naszym kraju. Dzięki swojemu wyglądowi, ozdabia idealnie nasze ogrody oraz balkony. Jest to odmiana, która świetnie się czuje w naszym kraju. Oczywiście lekka pomoc ogrodników jest konieczna. Gdy zadbamy o stokrotki afrykańskie, to będą piękne i zdrowe w naszym ogrodzie. Sąsiedzi będą nam zazdrościć.

Roślina pochodząca z ciepłego klimatu

Stokrotka afrykańska pochodzi dokładnie z Afryki Południowej. Stąd właśnie jej wymagania, które są dla roślin z tych okolic typowe. Jednak o tym już powiemy sobie za chwilkę. Nasiona stokrotki są bardzo twarde. W rejonie naturalnym jakim jest Afryka stokrotki zostały sklasyfikowane w ponad siedemdziesięciu odmianach. W naszym kraju tyle odmian nie znajdziemy, ale jest ich naprawdę dużo.

Jak wygląda afrykańska stokrotka?

Stokrotki afrykańskie posiadają kwiaty, które są bardzo podobne do stokrotek klasycznych. Jest to kwiat, który w naszym kraju już od jakiegoś czasu jest znany. Chociaż w środowisku swoim stokrotka afrykańska należy do kwitnących roślin kilka lat z rzędu, to w Polsce niestety jest to jednoroczna roślina.

A jak wygląda stokrotka afrykańska? Jak w zasadzie każdy kwiat jest genialną wręcz ozdobą na tarasach oraz na balkonach. Stokrotki afrykańskie mają bardzo piękne oraz rozłożyste kwiaty. Wstępują w wielu kolorach. Ich wielkości nawet sięgać mogą dziesięciu centymetrów. Wysokość stokrotki to między dwadzieścia pięć, a trzydzieści pięć centymetrów. Stokrotki afrykańskie mają wiele odmian. Warto jednak skupić się na takich, które znajdziemy bez żadnego problemu w sklepach w naszym kraju.

Kwiaty afrykańskiej stokrotki mają kształt ostry płatków oraz przypominają wyglądem nieco koszyczek. W dni pochmurne oraz w nocy, kwiaty się składają. Dla tej rośliny jest to bardzo charakterystyczne. Pielęgnacja odpowiednia zapewni genialne wręcz kwitnienie rośliny i to od maja, aż do października. Roślina o takich rozłożystych kwiatach, których kolory sięgają absolutnie wszystkich kolorów przepięknej tęczy, jak najbardziej jest warta zachodu. Najczęściej hodujemy ją w swoich ogrodach. Przepięknie wygląda jako uzupełnienie popularnych w Polsce skalniaków czy też rabatów kwiatowych. Co do tego nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości. Gdy jest ich bardzo dużo, to wyglądają niczym trawniki przepięknych stokrotek. Bardzo szybko się rozrastają i jest to naprawdę ich spora zaleta. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Oczywiście jest to tylko jedna z wielu zalet.