Podczas wybierania projektu i podejmowania decyzji dotyczących wyglądu wymarzonego domu, wielu inwestorów zazwyczaj pomija kwestię ogrzewania. To jednak błąd, który może mieć duże konsekwencje. Dlaczego? Po pierwsze, wybór odpowiedniego systemu ogrzewania wpływa na koszty instalacji, tempo budowy i wykończenia domu. Po drugie, w obliczu rosnących cen gazu i prądu, ważne jest, aby rozważyć efektywne rozwiązania dostosowane do projektu. Co warto wziąć pod uwagę i jakie opcje będą najlepsze w różnych sytuacjach? Zapytaliśmy ekspertów z firmy Purmo, lidera na rynku producentów grzejników płytowych, oferującej najszerszy wybór rozwiązań grzewczych, takich jak ogrzewanie podłogowe, grzejniki łazienkowe, dekoracyjne, konwektorowe, kolumnowe oraz klimakonwektory – efektywne rozwiązanie zapewniające ogrzewanie i chłodzenie w jednym.

Przede wszystkim pamiętajmy, że koszty ogrzewania nie ograniczają się jedynie do źródła ciepła. Warto zadbać o odpowiednio dobraną instalację grzewczą, która zapewni efektywność energetyczną i ekonomiczną całego przedsięwzięcia. Ogrzewanie podłogowe to jedna z opcji, ale równie efektywne mogą być grzejniki płytowe i klimakonwektory. „Jedno jest pewne, o ogrzewaniu musimy myśleć już na etapie wyboru projektu. To istotne nie tylko ze względu na koszty, ale także ze względu na możliwości, jakie oferuje dany projekt architektoniczny. Decyzje będą inne, gdy budujemy dom „pod klucz”, a inne, gdy remontujemy istniejący budynek, czy wybieramy projekt domu piętrowego lub parterowego. Zawsze warto wybierać sprawdzone rozwiązania od producentów takich jak Purmo, którzy od ponad 60 lat skutecznie ogrzewają polskie domy. Co ważne, grzejniki Purmo są produkowane w polskiej fabryce w Rybniku od 30 lat, co gwarantuje dostępność części i serwis. To zapewnia nie tylko skuteczność, ale także bezpieczeństwo dla inwestorów” – podsumowuje Piotr Krzemiński, menedżer technicznego wsparcia sprzedaży w firmie Purmo.

Oto najważniejsze wskazówki od ekspertów Purmo dla inwestorów wybierających projekt domu i decydujących się na rozwiązania grzewcze:

  1. Jednym z najskuteczniejszych i często wybieranych źródeł ciepła przez inwestorów są niskotemperaturowe pompy ciepła. W takim przypadku, szczególnie na parterze i w łazienkach, skutecznym rozwiązaniem będzie ogrzewanie podłogowe Purmo w połączeniu z grzejnikami łazienkowymi i klimakonwektorami, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie chcemy także móc schłodzić powietrze podczas upałów, na przykład w sypialniach czy na poddaszu.
  2. Grzejniki płytowe Purmo stanowią efektywne, ekonomiczne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku domów piętrowych, gdzie grzejniki płytowe będą doskonałym wyborem do sypialni na piętrze.
  3. Grzejniki płytowe są również idealnym rozwiązaniem, gdy wybieramy kocioł gazowy lub gdy zależy nam na szybkim wykończeniu domu lub remoncie istniejącego obiektu bez konieczności kosztownej przebudowy podłogi. Producent oferuje także rozwiązania renowacyjne w przypadku wymiany starych grzejników.
  4. Klimakonwektory to stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku, zapewniające efektywne ogrzewanie i chłodzenie. Nowoczesne grzejniki łazienkowe, takie jak nowa kolekcja Figuresse marki Purmo, doskonale sprawdzą się w małych łazienkach i stanowią ważny element wystroju wnętrza.

Więcej informacji na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i dostępnych produktów znajdziesz na stronie: www.purmo.pl.