Wierzba Hakuro Nishiki jest bardzo cenionym krzewem ozdobnym. Dorównuje swoją powszechnością w ogrodach w zasadzie wszystkim standardowym wierzbom, które są w naturze rozpowszechnione w całym naszym kraju. Jest to dokładniej wierzba całolistna. Rzuca ona dosyć niezwykły urok w zasadzie na każdego. Być może przyczyną tego są naprawdę wyjątkowe liście, a być może dosyć ciekawy pokrój. W ogródku idealnie się sprawdza, ponieważ nie przypomina w niczym dosyć kapryśnej księżniczki japońskiej.

W ogródku i nie tylko

Na pewno wierzba Hakuro Nishiki ma sporo zalet. Jedną z nich jest dosyć powolny wzrost. To między innymi właśnie z tego powodu stała się hitem ogródków niewielkich. Wierzba ta prezentuje się najlepiej jeśli jest posadzona jako soliter. Chodzi o to, że nie jest wysoka i konkurencja innych drzewem może jej blask nieco przyćmić. Samodzielnie jednak rzuca swój niezwykły urok oraz po prostu wygląda przepięknie.

Krzewy są niezmiernie ozdobne i charakteryzują się dosyć niewielkim wzrostem. Mogą być również uprawiane na tarasach oraz na balkonach. Wystarczy, że dostatecznie wybierzemy duży pojemnik oraz troszkę uwagi. Uprawa na balkonach się świetnie udaje, a już szczególnie, że na nich roślina kompletnie nie jest narażona na chłód, na który może być ona bardzo w ogrodzie wrażliwa.

Sadzonki, zakup i cena

Nie da się ukryć, że w zasadzie każdego sezony wzrasta popularność tego krzewu. W związku z tym kupienie takich właśnie sadzonek nie jest kompletnie żadnym wyzwaniem. Cena jest także niezmiernie przystępna. Wierzba ta kosztuje najczęściej około kilkunastu do około dwudziestu kilku złotych za jedną sadzonkę. Kwota ta jest uzależniona również od odmiany oraz także od producenta, jednak same różnice nie są zbyt duże.

Mamy do wyboru tak naprawdę dokładnie dwa rodzaje sadzonek wierzby. Chodzi o takie z korzeniem nagim oraz także w pojemnikach. Jeśli to tylko możliwe, to unikaj lepiej pierwszego rozwiązania. Krzewy ozdobne oraz drzewka z nagim korzeniem są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia oraz także mechaniczne zniszczenia podczas transportu. Co więcej, niezmiernie szybko wysychają, przez co o wiele gorzej się przyjmują w całkiem nowym miejscu. Całolistna wierzba w pojemniku natomiast wegetacji nie zahamowuje, jest o wiele lepiej nawodniona oraz odżywiona. Możemy ją sadzić przez cały rok, jednak terminem najlepszym jest jesień czy też wczesna wiosna. Zapamiętajmy sobie to, aby nie było żadnych większych wątpliwości. Jest to niezmiernie ważne. Szczególnie gdy podchodzimy do tego odpowiedzialnie.