Właściciele domów jednorodzinnych najczęściej w samym domu lub w jego obejściu mają garaże samochodowe. Odpowiednim zabezpieczeniem garażu może być brama.

Rodzaje bram garażowych – jak wybrać odpowiednią bramę?

Producenci bram garażowych oferują dwa podstawowe rodzaje bram.

Są to bramy:

  • segmentowe
  • rolowane
  • rozwierne
  • uchylne

Tego typu bramy to nowoczesne i komfortowe rozwiązanie, które zadowoli każdego właściciela garażu.

Bramy garażowe bielsko biała zapewniają optymalne wykorzystanie przestrzeni garażowej. Są gwarancją długoletniego i wygodnego użytkowania. Mogą stanowić skuteczną ochronę garażu, a także jego estetyczne wykończenie.

Brama, obok drzwi wejściowych, może być wizytówką domu. Zakup bramy garażowej to inwestycja na lata, dlatego odpowiedni wybór jest ważny. Decydując się na zakup bramy trzeba wziąć pod uwagę wielkość i konstrukcję garażu. Wymiary wyjazdu z garażu i wielkość pojazdu, który będzie w nim parkować też mogą mieć wpływ na zakup określonego rodzaju bramy.

Dla kupującego ważne są walory użytkowe i funkcjonalność – bramy garażowe bielsko biała – https://www.artroll.pl/oferta/bramy-garazowe/ gwarantują klientom szeroki wybór nowoczesnych bram.

Bramy garażowe segmentowe

Klienci najchętniej wybierają bramy segmentowe. Wyróżnia je wygoda użytkowania i bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.

Tego typu bramy składają się z kilku segmentów. W zależności od sposobu otwierania wyróżnia się bramy segmentowe boczne i górne. Panele bramy mogą się przesuwać do góry albo na bok i chować się na suficie lub na ścianie bocznej. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ brama nie zajmuje przestrzeni na zewnątrz garażu. Mogą być montowane do dowolnego kształtu otworu wjazdowego. Polecane są także do garaży wychodzących prosto na ulicę.

Bramy garażowe rolowane

tego typu bramy nazywane są żaluzjowymi ze względu na funkcjonowanie podobne do rolet okiennych. Zajmują niewiele miejsca, ponieważ metalowe elementy w trakcie użytkowania nawijają się na wałek. Są to uniwersalne bramy, które można montować w wąskich garażach. Dużym atutem jest ich szczelność.

Bramy garażowe rozwierne

To najstarszy typ bramy garażowej. Są to niezawodne bramy, łatwe w utrzymaniu. Zaletą jest też stosunkowo niska cena. Tego typu bramy potrzebują przynajmniej dwu metrowej przestrzeni przed garażem, dlatego nie nadają się do garaży przy ulicy. Problemem może być odśnieżanie, bez którego nie da się otworzyć bramy zimą.

Bramy garażowe uchylne

Należą do rozwiązań starszego typu. Atutem takiej bramy jest prosta obsługa i przystępna cena. Można je montować w garażach z niskim nadprożem.