Pchle targi to szczególne miejsca dla wszystkich tych, którzy w poszukiwaniu cenowych okazji, ale i wyjątkowych przedmiotów sprzed lat, gotowi są na długie spacery między stoiskami pełnymi różności. W Warszawie takie miejsca cieszą się dużą popularnością. Ściągają tu kolekcjonerzy, turyści, mieszkańcy, a nawet ludzie specjalnie przyjeżdżający na targ z miejsc oddalonych od stolicy o setki kilometrów. Wszystko po to, by kupić coś absolutnie niepowtarzalnego!

Popularny pchli targ warszawa – to warto wiedzieć

Aktualnie w stolicy działa przynajmniej kilka pchlich targów, które warto odwiedzić, żeby wyrobić sobie o nich własne zdanie. W zdecydowanej czołówce jest ich pięć, ale w różnych dzielnicach miasta można znaleźć ich znacznie więcej. Wszystko zależy od tego, jak bardzo lubimy odkrywać takie miejsca i czy jesteśmy skłonni poświęcić na to więcej czasu. W mieście funkcjonują zarówno dzienne, jak i nocne targi staroci, dlatego kolekcjonerzy żądni złowienia najlepszych okazji, muszą rezerwować sobie na nie czas zarówno w dzień, jak i w nocy.

Zoo Market

Ten pchli targ warszawa powstał latem 2017 roku na wzór targów berlińskich i do dziś cieszy się ogromną popularnością. Czuje się tu nie tylko klimat miasta, ale i przeszłości: na miejscu stoiska z dużą bazą staroci, ubrań vinted, artykułów do domu i ogrodu oraz pamiątek z przeszłości. Zakupy umila sącząca się z głośników, nastrojowa muzyka. Można także skorzystać z oferty gastronomicznej. Opinie na temat tego miejsca są podzielone, na pewno trzeba tu chociaż raz przyjść i samemu się przekonać.

adres: Aleja „Solidarności” 55, Warszawa

godziny otwarcia: weekendy od 12.00 do 20.00

Wyprzedaże garażowe

Pod tym hasłem organizowany jest pchli targ, na którym można sprzedać i kupić wszystko to, co niepotrzebnie zalega w naszych garażach, a mogłoby się przydać innych. Targ odbywa się cyklicznie, a informacje o nim można znaleźć na Facebooku. Najczęściej realizowany na Woli, przy ulicy Tunelowej 2b. Misz masz garażowych cacuszek od narzędzi, zabawek, rękodzieła po antyki wygrzebane na strychach.

Stare na Nowo Pchli Targ pod Dachem

Chociaż miejsce przypomina zadaszony jarmark lub wyprzedaż garażową, w praktyce jest to rodzaj dużego sklepu z około 200 regałami. Aby sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, wystarczy wynająć jeden z nich, wycenić przedmioty, a sprzedażą zajmie się sklep. Można tu znaleźć meble, ceramikę, książki, obrazy, lustra, lampy i wiele innych.

Adres: ulica Dereniowa 6, Warszawa Ursynów

Czynne w dni robocze w godzinach od 11:00 do 19:00, a w soboty od 10:00 do 16:00. Miejsce to ma też swoją filię na Pradze, tam sklep jest otwarty od 9:00 do 21:00.

Giełdy staroci:

  • Bazar staroci na Kole

To kopalnia skarbów sprzed lat. Można tu kupić między innymi meble, porcelanę, szkło, obrazy, militaria, książki, stare zegary, pocztówki, monety, lamy, aparaty fotograficzne, sprzęt gospodarstwa domowego itp. Bazar na Kole jest najpopularniejszym targiem staroci w Warszawie, przychodzą tu nie tylko mieszkańcy stolicy, ale także turyści. Można tu dojechać samochodem oraz komunikacją miejską. Wstęp jest darmowy.

Adres: Obozowa róg ulicy Edwarda Ciołka, Warszawa

Handel odbywa się w godzinach od 06.00 do 15.00, ale najlepiej przyjść około 08.00, wtedy już większość sprzedawców z pewnością rozłoży swoje towary. Na obejrzenie wszystkiego warto zarezerwować sobie około 2 godzin. Po 13.00 część sprzedawców zaczyna zbierać swoje skarby.

  • Bazar Olimpia

Znaleźć tu można niemal wszystko: PRL-owskie meble, antyki, sprzęt RTV, płyty, książki, bibeloty, naczynia, stare narzędzia, militaria, używane ubrania i buty … Można także zrobić zakupy spożywcze. Będąc na bazarze Olimpia, koniecznie trzeba spróbować „oryginalnej” pańskiej skórki.

Adres: u zbiegu Górczewskiej i Aleji Prymasa Tysiąclecia, Warszawa.

Najlepsze godziny na zakupy oczywiście z rana. Bazar Olimpia czynny jest od 7.00. Wstęp jest darmowy.

Targ Śniadaniowy

Właściwie nie jest to pchli targ, można tu kupić ciekawe produkty spożywcze i dobrze zjeść. Dominują stoiska żywnościowe, ekologiczne, wegańskie i wegetariańskie, a także towarzyszące każdemu wydarzeniu – warsztaty kulinarne.

Czynny w każdy weekend, ożywia zielone przestrzenie w różnych miejscach miasta (zresztą w założeniu nie tylko Warszawy).

Slow Market

Centrum orientalnych potraw i przypraw, dla tych, którzy lubią wyłapywać oryginalne smaki, których nie znajdzie się w marketach. Slow Market powstał w 2017 roku i od tej pory cieszy się niesłabnącą popularnością.

Adres: w weekendy nad Wisłą, obok klubów Plac Zabaw i Barka.

Giełdy staroci w pobliżu Warszawy

Giełda w Broniszach

Zlokalizowana w ogrzewanej hali wystawowej giełda oferuje antyki i starocie. Wystawiają się tu także firmy – restauratorzy staroci.

Adres: ulica Poznańska 98, 05-850 Ożarów Mazowiecki (teren Rynku Hurtowego Bronisze).

Czynne w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 8.00 do 15.00.

Słomczyn koło Grójca

Duży targ niedaleko Grójca (południowa strona Warszawy), gdzie klasyczne starocie zajmują nieduży obszar (są to głównie przywożone z Niemiec tzw. wystawki). Można wśród nich znaleźć jednak czasem coś ciekawego, na przykład gramofon za kilkadziesiąt złotych, fotele do ogrodu, zmywarkę, felgi czy też piłę spalinową.

Otwarte w każdą niedzielę.