Pchle targi to szczególne miejsca dla wszystkich tych, którzy w poszukiwaniu cenowych okazji, ale i wyjątkowych przedmiotów sprzed lat, gotowi są na długie spacery między stoiskami pełnymi różności. W Warszawie takie miejsca cieszą się dużą popularnością. Ściągają tu kolekcjonerzy, turyści, mieszkańcy, a nawet ludzie specjalnie przyjeżdżający na targ z miejsc oddalonych od stolicy o setki kilometrów. Wszystko po to, by kupić coś absolutnie niepowtarzalnego!

Popularny pchli targ warszawa – to warto wiedzieć

Aktualnie w stolicy działa przynajmniej kilka pchlich targów, które warto odwiedzić, żeby wyrobić sobie o nich własne zdanie. W zdecydowanej czołówce jest ich pięć, ale w różnych dzielnicach miasta można znaleźć ich znacznie więcej. Wszystko zależy od tego, jak bardzo lubimy odkrywać takie miejsca i czy jesteśmy skłonni poświęcić na to więcej czasu. W mieście funkcjonują zarówno dzienne, jak i nocne targi staroci, dlatego kolekcjonerzy żądni złowienia najlepszych okazji, muszą rezerwować sobie na nie czas zarówno w dzień, jak i w nocy.

  • Zoo Market – ten pchli targ warszawa powstał na wzór targów berlińskich i cieszy się ogromną popularnością. Czuje się tu nie tylko klimat miasta, ale i przeszłości: na miejscu stoiska z dużą bazą staroci, artykułów do domu i ogrodu oraz pamiątek z przeszłości. Zakupy umila sącząca się z głośników, nastrojowa muzyka. Gdzie? Przy Alei Solidarności 55, zawsze w weekendy w godzinach od południa do około 20-stej.
  • Wyprzedaże garażowe – pod tym hasłem organizowany jest pchli targ, na którym można sprzedać i kupić wszystko to, co niepotrzebnie zalega w naszych garażach, a mogłoby się przydać innych. Targ odbywa się cyklicznie, a informacje o nim można znaleźć na Facebooku. Najczęściej realizowany na Woli, przy ulicy Tunelowej 2b. Misz masz garażowych cacuszek od narzędzi, zabawek, rękodzieła po antyki wygrzebane na strychach.
  • Giełdy staroci: Bazar na Kole (ulica obozowa) – kopalnia skarbów sprzed lat, handel czynny w godzinach porannych, Bazar Olimpia (zbieg Górczewskiej i Al. Prymasa Tysiąclecia) – meble, antyki, wyposażenie wnętrz, militaria itd, najlepsze godziny na zakupy: oczywiście z rana, czynne od 7.00
  • Targ Śniadaniowy – czynny w każdy weekend i stanowiący prawdziwy raj dla smakoszy. Tu dominują stoiska żywnościowe, ekologiczne, wegańskie i wegetariańskie, a także towarzyszące każdemu wydarzeniu – warsztaty kulinarne. W odróżnieniu od tradycyjnych pchlich targów, można ty nie tylko kupić ciekawe produkty, ale i naprawdę dobrze zjeść.

Dodatkowo warto odwiedzić też Slow Market – centrum orientalnych potraw i przypraw, dla tych, którzy lubią wyłapywać oryginalne smaki, których nie znajdzie się w marketach.