Nocny Market Warszawa to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców stolicy. Miejsce zlokalizowane na terenie dawnego Dworca Głównego już od kilku lat w sezonie letnim przyciąga licznych fanów street foodu. Można tu zjeść m.in. zupę pho, grillowane kawałki mięsa na patyku czy pierożki bao, a także rodzime specjały, jak pyzy czy hot dogi z kiełbasą. Poznaj listę naszych ulubieńców.

Nocny Market Warszawa — oryginalne miejsce z pyszną kuchnią

Nocny Market znajduje się na ulicy Towarowej 3, w dawnym Dworcu Głównym (Warszawa Główna). Miejsce czynne jest wieczorami w piątek, sobotę (godz. 17.00-1.00) oraz w niedzielę (16.00-23.00). Część sezonu otwarte jest również w też czwartki.

Lista wystawców Nocny Market 2020:

BykBar, Boucherie de Varsovie, Ban bao, Food Stories, Pho Kwadrat, Churros and More, Polska Kiełbasa by Szymon Czerwiński, Pyzy Flaki Gorące, El Puertito, Fragola – Świeże Owoce w Czekoladzie, Brasil on the plate, Lokal Vegan Langosze, Melted, Melody – Naturalne Lody, my’o’tai, Momencik Vegan Burritos & Tacos, Soy Soy, Woda Ognista, Groole, Makrell, Smoke BBQ, Paris Minuit – bistro, Mr. OH, Browar Inne Beczki, Kabak (akcesoria).

Nocny Market 2020 – Lista naszych ulubieńców

Khoa soi od Soy Soy

Khoa soi to rodzaj dania z Północnej Tajlandii. Podawane jest z 2 lub 3 rodzajami makaronu, z których jeden smażony jest na chrupko. Oryginalne Khoa soi podaje się z kurczakiem, na Nocnym Markecie danie można spróbować w wersji wegańskiej z batatami. Jeśli traficie na Khoa soi na Nocnym, to polecamy spróbować. Tylko uważajcie, bo pomimo opisu “lekko ostra” ta zupa była bardzo pikantna.

Bagietka z makrelą od Makrell

Nocny Market - pomysł na wieczór i trochę Azji w Warszawie
Nocny Market Warszawa

Grillowana bagietka z surówką z młodej kapusty i remulady podawana z grillowaną makrelę posypaną koperkiem to prawdziwa rozkosz dla podniebienia.

Wegańska kiełbasa od Szymona Czerwińskiego

Szymon Czerwiński, finalista V edycji MasterChef, na Nocnym Markecie serwuje kiełbasy własnej receptury. Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługuje wegańska kiełbasa (soja + boczniaki + dużo przypraw) w kanapce z kimchi, kolendrą, majonezem sriracha i słodkim sosem sojowym. To połączenie jest niezwykle ciekawe i smaczne. .

Bao z seitanem od Mr. OH

Bao z seitanem to gotowana na parze bułkę wypełniona sporą ilością seitana ze słodkim sosem hoisin, świeżym ogórkiem i wegańskim majonezem. Porcja jest naprawdę duża i uwaga — dość słodka (od sosu). Ale jeśli jeszcze nie jedliście tego dania na Nocnym to polecamy spróbować w ramach “pracy nad bogatą paletą smaków”.

Spring rolls od Pho Kwadrat

Spring rolls na Nocnym to pozycja obowiązkowa. Czekając na inne zamówione dania (czasami trwa to 5 a niekiedy 15 minut) pierwszy głód warto zaspokoić właśnie w tym miejscu, zamawiając świeże spring rollsy (np. z warzywami i omletem) lub ciepłą bułkę z warzywami gotowaną na parze.