Pod Gdowem, kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa, powstało nowe kąpielisko — Kuter Port Nieznanowice. Można się tutaj pokąpać, poplażować i smacznie zjeść, a dla tych, którzy chcieliby się zatrzymać na dłużej powstały także domki. Twórcy tego miejsca podają, że przywieźli tam ok. 25 ton piasku i specjalnie przebudowali teren. Plaża ma aż hektar powierzchni!

Kuter Port w Nieznanowicach

Ośrodek Kuter Port Nieznanowice to doskonały przykład na to, jak można zagospodarować tereny poprzemysłowe dla celów rekreacyjnych. W Nieznanowicach zbiorniki wodne, powstałe w wyniku eksploatacji kruszywa, zamieniono w kąpielisko oraz łowisko. Nad jeziorem powstały także domki dla tych, którzy chcieliby zatrzymać się tu na dłużej.

Zdjecie Port Nieznanowice | Undercarp.pl

Ośrodek został podzielony na 2 strefy: dostępną dla każdego, bez żadnych opłat oraz płatną, w której znajduje się łowisko, kąpielisko i plaża. Obie strefy zostały starannie zagospodarowane i są bardzo zadbane. Goście do dyspozycji mają alejki spacerowe, niewielką plażę, pomost, plac zabaw oraz restaurację z tarasem, którego środkiem płynie potok.

Kuter Port w Nieznanowicach — łowisko

Łowisko w Nieznanowicach amatorom wędkarstwa znane jest już od bardzo dawna. Podobno można tu złowić amura lub karpia. Są również jesiotry, okonie, szczupaki i sandacze.

Kuter Port w Nieznanowicach — plaża i kąpielisko

Aby przygotować plażę, przywieziono tu 250 ton białego, drobnego piasku, który pozwala poczuć się jak nad morzem. Kąpielisko oddzielone jest od pozostałej części zalewu szeroką mierzeją i podzielone zostało na 3 strefy o różnej głębokości; brodzik dla dzieci (głębokość od 40 cm), strefę dla nieumiejących pływać (1,2 m) oraz miejsce dla pływaków (1,8 m). Poszczególne strefy są od siebie wyraźnie oddzielone. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy. Dla plażowiczów dostępne są prysznice i przebieralnie. Na terenie obiektu znajdują sie też punkty gastronomiczne, dmuchańce dla dzieci, boiska do gry w siatkówkę plażową oraz sanitariaty.

W sobotę ma być piękna pogoda i jedziemy traskę... - metaxy - Wykop.pl

Kuter Port Nieznanowice — informacje praktyczne

Na terenie strefy bezpłatnej obowiązuje zakaz kąpieli oraz spożywania własnych posiłków.

Kuter Port Nieznanowice — dojazd i parking

Ośrodek Kuter Port znajduje się w Nieznanowicach, niedaleko Gdowa. Kąpielisko usytuowane jest przy trasie pieszo-rowerowej wzdłuż Raby. Można tu zatem dotrzeć także rowerem.

Parking znajduje się obok restauracji i jest bezpłatny dla osób korzystających ze strefy bezpłatnej i restauracji. Dla osób korzystających z kąpieliska przygotowano oddzielny parking, bliżej wejścia na plażę. Jest on również bezpłatny.

Kuter Port Nieznanowice — godziny otwarcia

Kąpielisko: na terenie plaży można przebywać od 10.00 do 21.00. Opieka ratownika zapewniona jest do godz. 19.00. Punkty gastronomiczne działają do 20.00.
Restauracja jest czynna od 11.00 do 22.00 od poniedziałku do czwartku, a od piątku do niedzieli od 11.00 do północy.

Kuter Port Nieznanowice — cennik

Bilet całodzienny: od poniedziałku do czwartku bilet normalny kosztuje 18 zł, ulgowy 12 zł, od piątku do niedzieli bilet normalny kosztuje 25 zł, bilet ulgowy 20 zł.

Bilet popołudniowy: od poniedziałku do czwartku bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 6 zł, od piatku do niedzieli bilet normalny kosztuje 15 zł, bilet ulgowy 10 zł.

Bilet spacerowy: od poniedziałku do czwartku 6 zł, od piatku do niedzieli 8 zł.