Po ciągu strasznych filmów krążących wokół tematu pól kukurydzy, pościgów, potworów, psychopatów i kosmitów, którzy z pewnością się w nich kryją, turystyczna atrakcja będąca labiryntem zlokalizowanym właśnie na takim polu jest dla wielu turystów prawdziwą gratką! Z jednej strony wydaje się budzić ciarki grozy, a z drugiej jest doskonałym pomysłem na spędzenie weekendu w przyjemnych okolicznościach przyrody i intelektualnej rozrywki! Do wyjścia z labiryntu trzeba przecież ruszyć głową!

Magiczny labirynt w polu kukurydzy

Atrakcja, jaką są pełne tajemnic labirynty w polach kukurydzy to rozrywka, którą można dziś znaleźć przynajmniej w kilku miejscach w Polsce, i w wielu innych na całym świecie. Idąc za falą produkcji filmowych krążących wokół takich miejsc, można skusić się na jeden dzień takie przygody i sprawdzić, jak naprawdę wygląda pole kukurydzy i fakt zgubienia się na nim.

Ciekawy labirynt w polu kukurydzy mieści się np. w dwóch lokalizacjach niedaleko polskiego morza, więc w ramach odpoczynku od słońca, plaży i kąpania się w Bałtyku, warto takie miejsca odwiedzić. Pierwszym z nich jest magiczny labirynt w Rewalu, który w sezonie otwarty jest codziennie od rana do późnego wieczora. Stanowi on ciekawe połączenie parku rozrywki pełnego wirtualnej rzeczywistości i efektów uzyskiwanych dzięki technologii oraz całkiem realnej podróży po labiryncie. W tym miejscu osoby przemierzające blisko dwa kilometry zawiłych dróżek wyciętych w polu kukurydzy, posługują się też telefonami, na ekranach których mogą podziwiać zupełnie inny świat. To z jednej strony magia i przygoda w świecie niejako aktywnej gry komputerowej, a z drugiej autentyczne błądzenie po labiryncie przepełnionym różnymi misjami i przygodami rodem z czarodziejskiego świata.

Drugim labiryntem, który warto „zaliczyć” na fali przygody w polu kukurydzy jest ten, który znajduje się niedaleko Władysławowa. To również miejsce w którym błądzenie po ścieżkach na dużym polu łączy się z rodzinną zabawą, poszukiwaniem ukrytych w zakamarkach zwierzątek i doskonałą zabawą, która da wiele emocji każdemu, kto zdecyduje się z niej skorzystać. Pole koło Władysławowa ma blisko 25 000 metrów kwadratowych, odwiedziło je dotąd ponad 2000 osób, z czego dwunastu nie udało się znaleźć wyjścia! Oczywiście obsługa labiryntu na bieżąco czuwa nad bezpieczeństwem zabawy i jej uczestników, więc osoby o mniejszej orientacji w terenie nie muszą się martwić, że zostaną tutaj na noc. Na trasie wędrówki turystów czeka zwiedzanie zabytkowej lokomotywy, autobusu ustawionego do góry nogami czy podziwiania od środka kadłuba zabytkowego samolotu tupolewa.