Najczęściej w naszych ogrodach mamy najwięcej krzaków ozdobnych oraz kwiatów. Mało kto decyduje się na drzewa ozdobne, ponieważ są one droższe i obawiamy się czy sobie z nimi poradzimy. Okazuje się, że drzewa ozdobne mogą być czasem łatwiejsze w uprawie od niektórych kwiatów. Przykładem takiego przepięknego drzewa jest klon tatarski.

Najważniejsze informacje o klonie tatarskim

Klon tatarski jak już sobie powiedzieliśmy kompletnie nie sprawia uprawowych problemów. Każdy ogrodnik powinien sobie zdawać sprawę, że klon tatarski jest niewrażliwy na susze oraz mrozoodporny. Wspaniale rośnie na umiarkowanie wilgotnej glebie oraz na glebie próchniczej. Klon tatarski preferuje słoneczne stanowiska o obojętnym PH. Liście są duże oraz jajowate.

Klon tatarski przepięknie prezentuje się zarówno w pojedynkę, gdy jest główną ozdobą naszego trawnika, ale także wśród ciekawej kompozycji, a więc w towarzystwie innych krzewów oraz kwiatów. Jedni z nas są za tym, aby posadzić jeden klon, a inni wolą istny mini las złożony jedynie z klonów tatarskich.

Kolejna ciekawa propozycja

Kolejną ciekawą propozycją jest wykorzystanie krzewów klonowych na żywopłot. Bowiem można je śmiało przycinać latem, a więc od czerwca do sierpnia, jak i także w okresie jesiennym. Największym błędem popełnianym przez początkujących ogrodników jest podcinanie klonów tatarskich gdy jeszcze nie pojawią się liście. Gałęzie, które są przycinane na przedwiośniu wydzielają bardzo dużo soku. Może to osłabić roślinę. Żywopłot z klonów tatarskich możemy formować, jak i także pozostawić w naturalnym stanie. Na pewno zaletą tej rośliny jest fakt, że roślina bardzo szybko rośnie. Najczęściej jest to około czterdziestu centymetrów na rok.

A co musimy wiedzieć o pielęgnacji klonów tatarskich? Na pewno pielęgnacja klonu opiera się na odpowiednim podlewaniu. Klon tatarski źle znosi zmoczenie jego liści. Może to nawet doprowadzić do pojawienia się grzybowej choroby. Na ten temat możemy poczytać wiele w sieci. Kupując nasz pierwszy klon tatarski musimy na pewno zdobyć jeszcze więcej informacji. To co jest najważniejsze już wiemy, a na szczegóły jeszcze przyjdzie czas. Na pewno podchodząc do tego rozsądnie poradzimy sobie ze wszystkim i pieniądze wydane na klon tatarski nie pójdą na marne. Z każdym rokiem nasze klony tatarskie będą wyglądały jeszcze lepiej. Już my się o to postaramy i dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie było.