Sklep Ikea kojarzy nam się najczęściej z meblami oraz wyposażeniem mieszkania. Jednak możemy być zadziwieni tym, że w Ikei możemy także kupić sprzęt elektroniczny. Ikea zmywarka to tylko jeden z oferowanych sprzętów. Jaką zmywarkę wybrać? Na co zwrócić uwagę? O tym już za chwilę.

Chcesz zaoszczędzić wodę? Zainwestuj w dobrą zmywarkę.

Chyba nikogo nie dziwi to, że coraz mniej ludzi zmywa w sposób ręczny. Zmywarki do naczyń okazały się produktem naprawdę ułatwiającym oraz przyspieszającym porządki w naszej kuchni. Nie dość, że nas wyręcza w tej czynności, to w dodatku przynosi także znaczne oszczędności jeśli chodzi o ilość zużytej przez nas wody.

Zmywarka Ikea jest doskonałym sposobem na oszczędzanie wody. Wszystkie zmywarki z oferty sklepu Ikea są objęte gwarancją. Gwarancja wynosi pięć lat. Dzięki zmywarce uratujemy trochę naszego cennego czasu, a do tego przyczynimy się do ratowania naszego środowiska naturalnego.

Jakie zmywarki znajdziemy w Ikei?

W Ikei znajdziemy mnóstwo modeli zmywarek. Jednak możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje zmywarek. Pierwsze zmywarki to zmywarki do zabudowy. Zmywarki do zabudowy mają to do siebie, że można je łatwo wkomponować w zabudowę naszej kuchni. Do wyboru mamy częściowo zintegrowaną zmywarkę, jak i także zmywarkę zintegrowaną całkowicie. Jeśli chodzi o zmywarki zintegrowane całkowicie, to pierwszy panel z przyciskami, którymi sterujemy jest widoczny na froncie urządzenia. W tej drugiej jest ukryty w klapie. Zwrócić powinniśmy uwagę także na energetyczną klasę. Znajdziemy masę modeli już z najwyższa klasą energetyczną, a więc A+++.

Ikea to tak naprawdę kompleksowa oferta. W sklepie znajdziemy szynę, która łączy fronty ułatwi wypoziomowanie samego frontu zmywarki z innymi szufladami oraz drzwiami w kuchni. Nie musimy się już martwić, że coś będzie nie pasowało do reszty naszych mebli. Możemy także kupić zawias do frontu zmywarki. Zapobiegnie to między innymi kolizji drzwiczek z cokołem kuchni. Z kolei ochraniacz do podłogi umożliwi nam odpływ wody spod cokołu. Od razu dzięki temu zauważymy ewentualny wyciek.

Znajdziemy także zmywarki wolnostojące. Jeśli zmywarka nasza nie pasuje do zabudowy kuchni, to możemy wybrać model wolnostojący oraz postawić go, w miejscu, w którym tylko chcemy. Już nie musimy się kompletnie martwić o to, gdzie schowamy brudne naczynia oraz kto pozmywa ten cały bałagan. Jest to dosyć spora rewolucja, która nam się bardzo podoba.