Zieleń bez dwóch zdań jest kolorem spokoju oraz równowagi. Co więcej jest to jedna z najpiękniejszych barw przyrody, którą wykorzystujemy od pokoleń w różnego rodzaju aranżacjach. Używając jej w stylizacjach wprowadzamy do swojego pomieszczenia energię oraz świeżość. Zieleń łączy się przepięknie z innymi kolorami. Łatwo jest je zestawić z bielą, żółcią, czernią oraz szarością. Jednak nie każdy wie, jakie dokładnie istnieją odcienie zieleni. Nie mieliśmy także pojęcia, że jest ich tak dużo.

Czy znasz wszystkie odcienie zielonego?

Odcienie zielonego i ich nazwy oraz pogrupowanie przydaje się na pewno komputerowym grafikom, artystom oraz projektantom. A do czego znajomość tych odcieni są nam potrzebne? Na pewno do planowania kolorów w naszym domu. Odcienie zielonego to aż osiemnaście kolorów. Znajdziemy w nich obowiązkowo coś specjalnego dla siebie. Wszystkie poniżej opisane odcienie pojawiają się na kole barw, które określa sposób, w którym się mieszczą kolory.

Farby idealnie nadające się do wnętrz

Producenci farb obecnie posiłkują się odcieniami podstawowymi zieleni. Jednak ich fantazja jest o wiele, wiele bujniejsza. Tym samym każda firma stara się wprowadzić własne nazewnictwo, które jest nietuzinkowe. Farby odcieni zieleni to przykładowo zielony majowy, zielony trzcinowy czy też zielony groszkowy. Nie brakuje także określeń bardziej poetyckich. Najbardziej szalone nazwy to na przykład miętowy drops.

Musimy przyznać, że zieleń nie jest kolorem najłatwiejszym, jeśli chodzi o samą aranżację wnętrz. Bez względu na to, czy jest ona soczysta, czy też zgaszona, przyciąga niesamowicie wzrok orz także lubi dominować. Za dnia bardzo różne odcienie zieleni ochładzają nasze wnętrze, sprawiają, że jest nowoczesne oraz świeże. Jeśli jednak przesadzimy z bardzo dużą ilością zielonego, może się stać niestety mało przytulne.

Dlatego właśnie dobrze jest połączyć odcienie zieleni z innego rodzaju kolorami czy też wybrać wnętrze, w którym ona będzie się prezentować możliwie najkorzystniej. Sypialnia przykładowo, w której postawimy na mocną zieleń, zamieni się w kojące oraz zmysłowe wnętrze, które będzie wręcz idealne do odpoczynku. Z kolei zieleń w kuchni sprawdzi się w każdym wypadku. Szczególnie, że koresponduje z bardzo modną szarością czy też bielą. Z kolei ciemna zieleń idealnie komponuje się ze złotymi oraz także miedzianymi dodatkami.

Można śmiało skorzystać z powyższych porad, a nie popełnimy żadnego błędu. Pamiętajmy jednak, aby jednocześnie bawić się aranżowaniem wnętrz.