Trwa konkurs organizowany przez markę Cerames pt. „Kolory, które ożywiają wnętrza.” Zapraszamy wszystkich architektów, projektantów oraz studentów kierunków związanych z projektowaniem do wzięcia udziału w tworzeniu projektu dowolnego obiektu, w którym produkty z oferty marki Cerames zostaną użyte do stworzenia wyjątkowej przestrzeni architektonicznej. Całkowita pula nagród wynosi 25 000 złotych. Termin nadsyłania projektów upływa 15 października 2023 roku.

Odkrycia współczesnych badań nad człowiekiem sprawiają, że mechanizmy pozytywnego odbioru przestrzeni przez użytkowników architektury coraz częściej są definiowane przez pryzmat emocji. Te emocje są wywoływane u odbiorców poprzez procesy psychologiczne, które często tkwią głęboko pod powierzchnią ich świadomości. Kolor odgrywa kluczową rolę w tych badaniach nad percepcją przestrzeni i ma ogromny wpływ na to, jak przestrzeń jest odbierana.

Marka Cerames działa na polskim rynku od ponad 15 lat i oferuje najpiękniejsze artykuły do wyposażenia wnętrz sprowadzane z różnych zakątków świata. Obejmuje to ręcznie robione płytki ścienne, artystycznie malowane umywalki, miedziane lampy i zlewy, kolorową ceramikę oraz ręcznie wykonane elementy dekoracyjne. Wszystkie te produkty łączy jedno – bogata paleta barw.

Czekamy na Twój projekt! Zachęcamy architektów, projektantów i studentów kierunków związanych z projektowaniem do wzięcia udziału w konkursie na projekt dowolnego obiektu, w którym produkty z oferty marki Cerames zostaną użyte do stworzenia różnorodnej przestrzeni architektonicznej, pełnej niespodzianek i pozytywnych emocji, z korzyścią dla jej użytkowników – może to być zarówno wnętrze prywatne, jak i przestrzeń publiczna.

Jak wziąć udział w konkursie? Projekty można zgłaszać na stronie cerames.pl/konkurs w formie wizualizacji, opisu oraz rzutów i widoków proponowanych rozwiązań. Mogą to być zarówno przestrzenie już zrealizowane, jak i zupełnie nowe koncepcje.

Jedynym warunkiem zakwalifikowania projektu do oceny przez jury konkursu jest wykorzystanie w propozycjach produktów z oferty Cerames (pliki CAD dostępne TUTAJ) oraz kolorów, które nadadzą przestrzeni intrygujący charakter i pozytywne wrażenia dla użytkowników.