Własnoręcznie robione łóżka z palet są modne od kilku sezonów. To tania, ekologiczna i wyjątkowo oryginalna alternatywa dla asortymentu dostępnego w sklepach. Jak zrobić samodzielnie łóżko z palet oraz do jakiego wnętrza pasuje? Poznaj nasze inspiracje na łóżko z palet.

Jak zrobić samodzielnie łóżko z palet?

W Polsce stosuje się głównie europalety, których waga w zależności od rozmiaru, wynosi 17-25 kg. Wymiary palet są różne, dlatego ważne jest ich dokładne zmierzenie przed przystąpieniem do ambitnego zadania, jakim jest własnoręcznie wykonane łóżko. Ceny palet są różne w zależności od tego, czy wybierzemy używany, czy nowy model.

Na początek paletę należy oszlifować, najlepiej użyć do tego szlifierki elektrycznej. Rozpoczynamy od papieru gruboziarnistego, a kończymy na drobnoziarnistym. Lepiej odpuścić sobie szlifowanie ręczne, ponieważ jest niedokładne, a niedociągnięcia są widoczne zwykle po malowaniu. Wtedy jest już za późno na poprawki – pracę należy powtórzyć od nowa, szlifując i malując ponownie.

Do malowania łóżka z palet najlepsza jest bejca. Dzięki niej słoje na deskach pozostaną widoczne. Jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zastosować inną farbę do drewna. Gotowy mebel należy zostawić do wyschnięcia na 24 h.

Łóżko z palet dla dziecka

Łóżko z palet do pokoju dziecięcego można zaaranżować na wiele sposobów. Ciekawie wygląda zestawienie kolorów białego z niebieskim, które wpisuje się w styl marynistyczny. Jeśli na łóżku umieścimy dodatki, jak np. statki, mapa czy globus, to otrzymamy pokój małego podróżnika.

Obawiasz się, że łózko z palet nie jest dobrym rozwiązaniem do pokoju dziecka? Niepotrzebnie. Taki mebel jest w pełni bezpieczny, a zdrowy sen maluchowi zapewnisz poprzez dobór odpowiedniego materaca. Dużą zaletą własnoręcznie wykonanego łóżka jest również to, że jego konstrukcję można na bieżąco dostosowywać do rosnącego dziecka.

Łóżko z palet — inspiracje

Łóżko z palet najczęściej zdobi wnętrza w stylu skandynawskim. Taki mebel sprawdzi się również w domach ekologicznych, dla których właścicieli najważniejsze jest życie zgodne z przyrodą. W końcu palety są wykonane z naturalnego drewna.

Oryginalne łóżko z palet z dwiema szufladami 140×200 cm - Moders
Łóżko z palet inspiracje

Łóżka z palet pasują również do wnętrz surowych, industrialnych oraz nowoczesnych. Oczywiście, poprzez odpowiednie udekorowanie, ten prosty mebel można dostosować również do innych wystrojów, takich, jak shabby chic czy styl kolonialny.

Jak zrobić łóżko z palet? Prosta instrukcja krok po kroku! - Chillizet
Łóżko z palet inspiracje
Jak zrobić łóżko z palet? Sprawdź naszą instrukcję krok po kroku - PLANTPUR  - SLEEP RELIEF

Łóżko z palet inspiracje