Urządzenie salonu to nie lada wyzwanie. Pokój dzienny powinien być nie tylko gustownie zaaranżowany, ale również funkcjonalny. Tutaj liczą się nawet najmniejsze detale. Kluczową rolę odgrywa wyposażenie, gdyż to właśnie ono ma bezpośredni wpływ na komfort i swobodę codziennego życia.

Zastanawiasz się czy wybrać narożnik czy kanapę? Pamiętaj, że oba rozwiązania mają zalety, jak i wady. Dużym ograniczeniem może okazać się metraż pomieszczenia. Jeśli poszukujesz sprawdzonych wskazówek, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Znajdziesz w nim informacje, które pomogą Ci podjąć bezbłędną decyzję.

Narożnik – świetny wybór do przestronnego salonu!

  • Stylowy narożnik z pewnością przypadnie do gustu posiadaczom dużej rodziny. Doskonale sprawdzi się w każdym domu, który jest często odwiedzany przez gości. Mebel o sporych gabarytach bez trudu pomieści kilka osób. Należy jednak mieć świadomość, że zajmuje on znaczną ilość przestrzeni, więc nie sprawdzi się w małym wnętrzu. 
  • Narożnik nie musi zostać umieszczony wzdłuż ściany. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się modele wolnostojące, które można umieścić w niemal dowolnym miejscu. Zapewniają one ogrom możliwości aranżacyjnych, gdyż w każdej chwili można podjąć decyzję o zmianie wystroju. 
  • W sprzedaży nie brakuje narożników z funkcją spania. Bardzo ważne jest to, aby sprawdzić wymiary po rozłożeniu. Konieczne jest pozostawienie wolnej przestrzeni, dzięki której można bezproblemowo się przemieszczać. Wiele osób zamienia pokój dzienny w sypialnię, a w takiej sytuacji odpada zakup tradycyjnego łóżka. Wybrany mebel musi być wygodny, a zarazem ergonomiczny, tak aby nie stanowił zagrożenia dla układu kostnego. 

Mała kanapa do przytulnego pokoju dziennego

Ograniczony metraż mieszkania bywa problemem, jednak zawsze można go pokonać. Strzałem w dziesiątkę wydaje się być niewielka, rozkładana kanapa. W trendach wnętrzarskich królują modele z miękkimi poduchami, jednak wybór jest o wiele większy. Dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na wymiary mebla, ale także dodatkowe udogodnienia. Sofa z funkcją spania zawsze jest dobrym wyborem! Pojemną skrzynię można wykorzystać nie tylko do składania pościeli, ale również wielu innych rzeczy. Stanowi ona dodatkowe miejsce do przechowywania.

Jeśli Twój pokój dzienny jest bardzo mały, to zdecyduj się na kanapę dwuosobową. Rewelacyjnym wariantem są także zestawy, które składają się z sofy oraz foteli. Każdy może stworzyć niepowtarzalną kompozycję, która odmieni wygląd wnętrza. Elementy wyposażenia wcale nie muszą pochodzić z jednego kompletu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je na zasadzie kontrastu.

Oczywiście kanapy nie zawsze są mniejsze od narożników. W takiej sytuacji wybór to kwestia osobistych upodobań. Twoje wymarzone meble do salonu nie należą do najtańszych? Na https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/selsey znajdziesz aktualne okazje i promocje, dzięki którym zaoszczędzisz! 

O czym pamiętać?

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaki mebel będzie lepszym wyborem. Ważne jest, aby zainwestować w solidny narożnik lub kanapę. Często użytkowana konstrukcja narażona jest na przedwczesne uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej, aby materiał wierzchni był odporny na działanie niesprzyjających czynników otoczenia. Powinien być on łatwy i szybki w czyszczeniu, gdyż pozytywnie wpłynie to na komfort korzystania z wyposażenia.

Kształt mebla musi pasować do układu pomieszczenia, a także sąsiadujących elementów. Nie wszystkie narożniki są uniwersalne (obustronne). Niektóre z nich są wyłącznie lewostronne lub prawostronne.