Odkurzacz to podstawowe narzędzie, które pomaga w utrzymaniu czystości i porządku w domu. Jednak wybór odpowiedniego modelu może być trudny, a cena jest często jednym z kluczowych czynników wpływających na nasze decyzje zakupowe, zwłaszcza w ostatnich czasach. Gdzie zatem warto szukać odkurzaczy w najlepszych cenach?

Outlet sprzętów AGD i RTV

Outlet to miejsce, w którym znajdziemy produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Jest to możliwe, ponieważ dostępny tam sprzęt pochodzi z końcówek serii, wyprzedaży, likwidacji sklepów lub jest to towar zdjęty z ekspozycji. Outlety funkcjonują zarówno jako sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Jeżeli obawiamy się, że sprzęt zamówiony przez Internet może być zniszczony lub będzie posiadał widoczne wady, pamiętajmy, że – zgodnie z obowiązującym prawem – klient, który dokonuje zakupów przez stronę internetową ma prawo zwrócić produkt bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni. Kupując odkurzacz w outlecie, tak samo jak w przypadku zakupu produktu w tradycyjnym sklepie, otrzymujemy dwuletnią gwarancję. 

Sklepy stacjonarne

Stacjonarne sklepy AGD i RTV to najczęściej wybierana opcja podczas poszukiwania nowego odkurzacza. Niepodważalną zaletą jest możliwość zobaczenia produktu na żywo przed zakupem oraz możliwość skorzystania z indywidualnego doradztwa i pomocy sprzedawców. Sklepy stacjonarne organizują regularnie wyprzedaże swojego asortymentu. Jest to doskonała okazja, aby w atrakcyjnej cenie zakupić nowy sprzęt do domu. Często zapominamy o możliwości negocjowania ceny. Jeżeli znajdziemy wybrany model odkurzacza w niższej cenie na stronie internetowej sklepu, to warto zapytać o możliwość obniżenia ceny do tej wartości. Podstawowym minusem zakupów w sklepach stacjonarnych jest ich ograniczony asortyment. Idąc do sklepu, musimy liczyć się z faktem, że dostępnych będzie jedynie kilka lub kilkanaście modeli, wśród których musimy dokonać wyboru. 

Sklepy internetowe

W Internecie można znaleźć wiele sklepów oferujących odkurzacze w bardzo atrakcyjnych cenach. Sklepy internetowe mają niższe koszty utrzymania niż tradycyjne sklepy stacjonarne, co pozwala im na oferowanie także niższych cen. Główną zaletą jest szeroka oferta firm i modeli. Żaden sklep stacjonarny nie jest w stanie zapewnić możliwości tak szerokiego wyboru – np. https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/odkurzacze-standardowe. Na stronach sklepów internetowych znajdziemy także zakładkę z opiniami klientów, którzy zakupili dany sprzęt wcześniej. Jest to cenne źródło informacji na temat produktu, który planujemy zakupić. Sklepy internetowe oferują również dodatkowe zniżki, wysyłając klientom kody rabatowe np. za zapisanie się do newslettera. Warto skorzystać z tej funkcji.

Portale aukcyjne

Portale aukcyjne z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Portale aukcyjne to platformy internetowe, na których sprzedawcy wystawiają dany produkt do sprzedaży lub licytacji w określonym czasie. Ceny produktów wystawionych na portalach aukcyjnych bywają bardzo niskie. Różnorodność dostępnego asortymentu także jest bardzo duża, podobnie jak w przypadku sklepów internetowych. W tym przypadku również przysługuje nam 14 dni na zwrot zakupionego towaru. Ze względu na to, że na portalach aukcyjnych mamy kontakt z ogromną liczbą sprzedawców, należy rzecz jasna uważać na internetowych oszustów. Wybierając portal aukcyjny, warto upewnić się, że posiada on program ochrony kupujących. Oznacza to, że w przypadku, kiedy sprzedający okaże się nieuczciwy i nie wyśle nam zamówionego produktu, otrzymamy całkowity zwrot pieniędzy.