Tarchomin to dzielnica Warszawy, która od lat przyciąga wielu inwestorów i zyskuje nowych mieszkańców. To jedno z lepszych miejsc do życia w Warszawie, ze względu na rozwiniętą infrastrukturę, liczne sklepy i punkty usługowe oraz tereny zielone sprzyjające rekreacji. Kupno mieszkania w tej części miasta na pewno będzie dobrym pomysłem, jednak wiele osób zastanawia się, ile trzeba przeznaczyć na ten zakup – zwłaszcza, gdy marzą o nowym lokali prosto od dewelopera. Podpowiadamy, jak korzystnie kupić nowe mieszkanie na Tarchominie.

Określ swoje wymagania względem metrażu i liczby pomieszczeń

Przed zakupem mieszkania na Tarchominie warto określić swoje wymagania i preferencje. Wiadomo, że im większy lokal, tym więcej za niego zapłacisz, dlatego istotne jest, aby odpowiedzieć sobie na pytania – czy potrzebuję dwóch łazienek? Czy każde dziecko musi mieć swój pokój? Czy potrzebuję dodatkowego pokoju do pracy? Czy kuchnia musi być duża, czy wystarczy kompaktowy aneks? Czasem na małym metrażu można zagospodarować takie rozwiązania, które sprawią, że wnętrza wydadzą się bardziej przestronne i będą świetnie zorganizowane.

Znajdź inwestycję deweloperską – tam są różne mieszkania

Kupno mieszkania na Tarchominie może być skomplikowanym procesem, dlatego warto skorzystać z pomocy pośrednika lub bezpośrednio zwrócić się do dewelopera. To doskonały pomysł, jeśli spodobała Ci się lokalizacja i charakter nowego obiektu i chcesz w nim zamieszkać. Deweloper zazwyczaj proponuje różne lokale – na parterze z ogródkami, na wyższych piętrach i na samej górze z imponującymi tarasami. Swobodnie wybierzesz nie tylko metraż i układ, ale też ekspozycję względem stron świata. Na niektórych etapach możesz też wprowadzać (nawet nieodpłatnie) własne zmiany.

W kontekście oszczędności i korzystnych zakupów mieszkanie deweloperskie okaże się bardzo korzystne również ze względu na gwarancję, jaką jest objęte.

Negocjuj cenę lub sprawdzaj promocje – to możliwe

Zawsze też możesz podjąć próbę negocjacji ceny. Największe szanse na to mają osoby, które kupują mieszkania jako pierwsze lub jako ostatnie. Czasem deweloperzy organizują „wyprzedaże”, innym razem proponują gratis komórkę lokatorską czy miejsce parkingowe. Oczywiście trzeba mieć sporo szczęścia, żeby znaleźć taką ofertę, niemniej jednak nie jest to niemożliwe, a pozwoli Ci zaoszczędzić. Dopytaj też o opcję wykończenia, a nawet urządzenia pod klucz – w pakietach bywa taniej.