Flokk to norweskie słowo oznaczające „stado”, które w swojej istocie oznacza „grupę” lub „zgromadzenie”. Jednak Flokk to coś więcej niż tylko zbiór osób czy elementów. To idea lub cel, który łączy ludzi w jedność, zachowując jednocześnie ich indywidualność i tożsamość. Flokk definiuje wspólną przestrzeń, a jednocześnie pozwala na wyrażanie swojej osobowości. To znacznie więcej niż suma jego części. Ostatnio Flokk przywitał nową markę z Wielkiej Brytanii, która ma na imię Connection.

Connection to nowa marka w portfolio Flokk, która dołączyła do niego pod koniec ubiegłego roku, a teraz debiutuje na rynku polskim. Mottem marki jest „space that works” (czyli „przestrzeń, która pracuje”). W duchu tego hasła powstają meble zaprojektowane do przestrzeni typu collaboration spaces, które wspierają współpracę w zespołach lub między różnymi działami. Przestrzeń biurowa odgrywa kluczową rolę, wpływając na nasze nastawienie, kulturę organizacji i produktywność. Meble Connection są dostosowane do różnych rodzajów pracy – od skomplikowanych i zintegrowanych przestrzeni biurowych po projekty edukacyjne i mniejsze biura. Marka dobrze rozumie potrzeby nowoczesnych środowisk komercyjnych, edukacyjnych i sektora publicznego, a jej ofertę dostosowuje do zmieniających się praktyk pracy. Współpraca, koncentracja, spotkania i życie towarzyskie w biurze to cztery kluczowe obszary, które obecnie definiują, jak pracujemy, i stanowią podstawę oferty Connection.

Kolekcja Rooms od Connection to kompaktowe minibiura, idealne odzwierciedlenie tych czterech aspektów. Różnorodne formy i konfiguracje przegrodowych ekranów nie tylko definiują przestrzeń, ale także zapewniają jej akustyczność. To innowacyjne rozwiązanie, które znakomicie uzupełnia ofertę krzeseł i foteli biurowych innych marek w portfolio Flokk.

Poza kolekcją Rooms, która ułatwia tworzenie zarówno formalnych, jak i bardziej nieformalnych miejsc spotkań, Connection oferuje także bestsellery takie jak stanowiska do pracy Kuppel o designerskim, okrągłym kształcie, czy też modułowe platformy audytoryjne.

Dla tych, którzy są zainteresowani ofertą marki Connection i szukają efektywnych rozwiązań do pracy, w marcu tego roku w warszawskim showroomie Flokk na ulicy Konstruktorskiej 12a w Warszawie odbędzie się inauguracja marki w Polsce. 14 marca, we wtorek w godzinach 14:15 – 18:30, odbędzie się tam specjalne spotkanie, podczas którego będzie okazja do rozmów z przedstawicielką Connection, Elizabeth Bene, i Joanną Jurgą, innowatorką i wykładowczynią. Rozmowy będą dotyczyć biur przyszłości, designu synestetycznego i spekulatywnego, oraz mebli do przestrzeni „collaborative”. Można także wygrać książki autorstwa Joanny Jurgi pt. „Szałas na hałas,” poświęcone tworzeniu poczucia bezpieczeństwa za pomocą zmysłów z autorskimi podpisami autorki! Więcej informacji na stronie https://info.flokk.com/pl/poland/connection-days.