Woda kranowa jest powszechnie wykorzystywana przez ludność całego świata. Dostaje się ona z sieci wodociągów do każdego skomunikowanego mieszkania. Co prawda jest ona przebadana pod kątem mikrobiologicznym (znaczy to, że jest zdatna do picia) jednak bywa zanieczyszczona chemicznie. Takie dodatki negatywnie wpływają na smak i zapach wody co zniechęca użytkowników do picia. Wyjściem z tej sytuacji jest skorzystanie z dodatkowej pomocy w postaci filtrów wody do dzbanków. Co dają, w jaki sposób działają i dlaczego warto je zakupić poniżej!

Filtry do dzbanków Brita – szeroki pakiet zalet dla każdego użytkownika!

Filtry wody były już wykorzystywane od wielu dziesiątek lat. Jednak obecnie zostały skomponowane w postaci wygodnej formy niewielkiego akcesorium umieszczanego w specjalnym dzbanku. Przykładem kompatybilnego filtra i dzbanka są filtry wody do dzbanków Brita, które są jednymi z najpopularniejszych modeli na rynku. Firma Brita jako jedna z pierwszych rozpoczęła produkcje filtrów i dzbanków, które wspomagają użytkowników w codziennym korzystaniu z czystej i pachnącej wody. Jedną z największych zalet filtrów jest absorbowanie zanieczyszczeń takich jak chlor. Potrafi on bardzo negatywnie wpływać na smak i zapach wody przez co wiele osób nie chce jej pić. Po przepuszczeniu wody przez filtr wszystkie negatywne cechy znikają, a zostanie idealnie czysta, pachnąca i smaczna woda!

Jak działają filtry wody do dzbanków Brita?

Cały proces filtracji nie jest bardzo trudny do zrozumienia. Aby opisać go po kolei warto rozpocząć od przygotowania filtra do umieszczenia go w dzbanku. Filtr należy namoczyć w wodzie i odczekać kilka chwil aby wszystkie cząsteczki odpowiedzialne za wchłanianie zostały uruchomione. Mowa tutaj o absorbencie jakim jest węgiel aktywny. Po upływie tego czasu filtr można umieścić w odpowiednim miejscu dzbanka do wody. Miejsce to jest rozdziałem komory pierwszej umieszczonej w górnej części dzbanka od komory drugiej umieszczonej w dolnej części dzbanka.

Kolejnym krokiem, który wykonuje się po umieszczeniu filtra w dzbanku jest wlanie wody do komory pierwszej. Zazwyczaj wlewa się maksymalną możliwą ilość wody tak, aby dolna część dzbanka mogła zapełnić się całkowicie. Kolejnym krokiem jest po prostu cierpliwe oczekiwanie na to, aż woda zgodnie z siłą grawitacji przepłynie przez filtr trafiając do komory drugiej. Wtedy można swobodnie z niej korzystać wlewając wodę z dzbanka do szklanki, butelki czy bidonu…

Rodzaje dzbanków do filtrowania wody

Dzbanki do filtrowania wody różnią się od siebie nie tylko materiałem, z którego są zbudowane, ale również wielkością. Jeżeli chodzi o materiał to użytkownik nie ma ogromnej ilości dzbanków do wyboru. Są nimi dzbanki filtrujące szklane oraz plastikowe, które można znaleźć w praktycznie każdym sklepie z artykułami rodzaju RTV i AGD.

Oprócz materiału warto wyróżnić kategorię wielkości dzbanków filtrujących, która wbrew pozorom jest bardzo ważna. Zawsze przed zakupieniem własnego dzbanka filtrującego należy przeanalizować swoje codzienne zużycie wody i ewentualnie osób, które również będą z niego korzystać. Jeżeli używa się wody samemu mniejsze dzbanki typu jedno bądź dwulitrowe będą wystarczające. Jeżeli jednak z dzbanka będzie korzystała większa ilość osób warto rozważyć zakup specjalnych dzbanków o dużych rozmiarach – przykładowo dzbanka czterolitrowego. Będzie to o wiele wygodniejsze i praktyczniejsze. Jednak zakupując większy bądź mniejszy dzbanek zawsze należy pamiętać o konieczności dostosowania do niego filtrów – większe nie będą pasować do dzbanków małych, a mniejsze nie będą pasować do dzbanków większych.

Podsumowanie

Jak widać dzbanki filtrujące wodę potrafią ułatwić codzienne życie każdego człowieka. Realnie wpływają na redukcję wydatków na wodę butelkowaną, ale również dbają o otaczającą przyrodę. Wszystkie osoby, które już raz przerzuciły się na korzystanie z dzbanków z filtrami stwierdzają, że to był istny strzał w dziesiątkę. Spróbuj i ty!