Domodesign Weekend Aranżacji Wnętrz to istotne wydarzenie w branży wyposażenia wnętrz. Jego głównym celem jest dostarczenie klientom fachowej i rzetelnej wiedzy z zakresu aranżacji poprzez bezpośredni kontakt z czołowymi polskimi architektami i projektantami. Nic więc dziwnego, że zdobyło ono uznanie jury konkursu PRCH Retail Awards, które wyróżniło Domodesign Srebrną Statuetką w kategorii Wydarzenia.

XIV edycja prestiżowego konkursu PRCH Retail Awards, corocznie organizowanego przez Polską Radę Centrów Handlowych dla branży retail, przyniosła kolejne wyróżnienie dla Centrum Designu Domoteka. Tym razem projekt Domodesign zyskał Srebrną Statuetkę w kategorii Wydarzenie roku.

Domoteka to miejsce wyjątkowe, gromadzące ponad 600 marek w blisko 60 salonach, oferujących unikatowe meble i dodatki do wyposażenia wnętrz. Bogata i różnorodna prezentacja oferty to jedno z wielu atutów tego miejsca. Domoteka to także przestrzeń, w której miłośnicy dobrego designu znajdą liczne inspiracje. Dzięki wydarzeniom takim jak Domodesign, mają oni okazję poznać tajniki projektowania wnętrz oraz skorzystać z darmowych porad profesjonalistów.

Pierwsza edycja naszego nowego wydarzenia zakończyła się ogromnym sukcesem, o czym najlepiej świadczy Srebrna Nagroda w tak prestiżowym konkursie jak PRCH Retail Awards. To dla nas zaszczyt i wyróżnienie, ale też impuls do dalszego działania. Docenienie naszego wydarzenia pokazuje, jak ważny jest bezpośredni kontakt klientów z ekspertami i profesjonalistami z branży designu i wyposażenia wnętrz. Zaproszenie do udziału w Domodesign czołowych polskich projektantów i architektów wnętrz znacznie podniosło prestiż tego wydarzenia. Przede wszystkim zapewniło też naszym klientom fachową i rzetelną pomoc, niezbędną przy urządzaniu własnego domu czy mieszkania – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, Właściciela Domoteki.

Domodesign to weekend pełen bezpłatnych wykładów i warsztatów dla osób zainteresowanych designem oraz aranżacją wnętrz, szczególnie tych, którzy planują zakup własnego mieszkania, metamorfozę wnętrza, remont czy dobrze zaplanowany budżet. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do samodzielnego projektowania przestrzeni życiowej, konsultacji dotyczących aranżacji mieszkań czy doboru produktów mieszkalnych.

Domodesign to nie tylko wydarzenie, lecz także przestrzeń, gdzie tworzy się piękno domów i mieszkań poprzez dialog i interakcję między inwestorami a specjalistami, takimi jak architekci i projektanci wnętrz, w otoczeniu pięknych i inspirujących przedmiotów oferowanych przez Domotekę i jej najemców. Otrzymana od Polskiej Rady Centrów Handlowych nagroda to dowód na to, że nasze starania, mające na celu wsparcie klienta w procesie urządzania domu i wnętrza, tworzenia funkcjonalnych i wyjątkowych przestrzeni życiowych, zostały docenione. Cieszymy się, że to właśnie Domodesign i Domoteka stały się miejscem, gdzie pomysły i wyobrażenia spotykają się z rzeczywistością – dodaje Przemysław Szklarzewski, właściciel PSGROUP, współorganizator „Domodesign”, twórca programu „Pomagamy Urządzać”, organizator wydarzeń branżowych z serii archiDAY, twórca archiDESK.

Ostatnia edycja Domodesign odbyła się w dniach 22-23 września 2023 r. w warszawskiej Domotece przy ul. Malborskiej 41. Pierwszego dnia klienci Domoteki mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, prowadzonych przez znakomitych architektów, takich jak Malwina Morelewska, Ewelina Białobrzewska z 4 kąty a stół 5, Martyna Banaszczuk, Eliza Kamińska – Pracownia Projektowania Wnętrz PELIKAM. Drugiego dnia odbyły się indywidualne konsultacje z architektami wnętrz, stanowiące doskonałą okazję do kompleksowego omówienia pytań i wątpliwości związanych z aranżacją wnętrz, remontami czy doborem produktów mieszkalnych. Profesjonalne porady udzielali m.in. Martyna Banaszczuk, Ewelina Białobrzewska / 4 kąty a stół 5, Magdalena Czerwińska / Pi Studio Design, Marta Iglewska i Radosław Wójcik / Interiorsy, Monika Jabłońska-Sulej/ Monika Jabłońska Design, Eliza Kamińska / Pracownia Projektowania Wnętrz PELIKAM, Wojciech Kolęda / less is core, Agnieszka Lesiuk / Art Design Studio, Anna Strzałkowska / Kuźnia projektów oraz Iza Szewc / Fabryka Nastroju. Wartościową oprawę tematyczną uzupełniała wystawa „Inspirujące POLSKIE WNĘTRZA w obiektywie fotografa Yassena Hristova”. Partnerami eventu byli magazyn LABEL, agencja PR OKK! oraz program doradczy pomagamyurzadzac.pl.