Storczyki obecnie mamy nie tylko dostępne w kwiaciarniach, ale także w supermarketach. Są kwiatami niedrogimi. Często kupujemy je dla siebie czy też komuś bliskiemu w prezencie. Jest ich uprawa jest bardzo problematyczna. Storczyki pielęgnacja to zakres wiedzy, który na pewno nam się przyda. Przekonajmy się co musimy o pielęgnacji wiedzieć?

Jak dbać o piękne storczyki?

Storczyki są również znane jako orchidee. Zdobią nasze mieszkania oraz domy. Zachwycają nie tylko bardzo delikatnymi kwiatami, ale do tego bardzo szeroką gamą kolorystyczną. Są to jedne z roślin pokojowych, które są najczęściej wybierane. Kwitną one miesiącami, a kolorami i kształtami przyprawiają nas o zawroty głowy. Wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego zatem temat storczyki pielęgnacja powinien być dla nas numerem jeden.

Gdy kupujemy roślinę, to zawsze wybieramy zdrowy okaz. Nie może mieć plam na liściach. Musi mieć także jędrne korzenie. Pąki kwiatów, które są zwiędnięte świadczą już o złej kondycji rośliny. Najlepiej jest wybrać storczyk, który ma jeden rozwinięty kwiat oraz do tego wiele pąków.

Musimy wiedzieć, że storczyki uwielbiają miejsca oświetlone. Zatem dobrze ustawić je na parapetach okien. Będą pięknie wyglądać z zewnątrz, ponieważ rosną naprawdę wysokie. Dzięki nasłonecznieniu odpowiedniemu liście storczyków będą nie tylko zielone, ale także błyszczące. Na pewno nie będzie na nich widocznych żadnych ciemnożółtych plam.

Jak powinno się podlewać storczyki?

Każdy hodowca powinien wiedzieć, że storczyki nie lubią za dużego nawilżenia. Ich korzenie w żadnym wypadku nie mogą być zanurzone w wodzie. Roślinę należy podlewać do jakieś cztery do siedmiu dni. Można to zrobić przy wlewaniu wody do pojemnika, który jest umieszczony w osłonce specjalnej na storczyki czy też mocząc doniczkę razem z osłonką w misce z wodą przez jakieś piętnaście minut.

Storczyki akceptują spory zakres temperatur, bowiem czują się dobrze w temperaturach pomiędzy trzynaście, a trzydzieści stopni Celsjusza. Na kwitnie świetnie wpływają wahania temperatury pomiędzy nocą i dniem. W letnim okresie warto wystawić je na ocieniony lekko balkon czy też taras. Pamiętać musimy o tym, aby nie sadzić ich w ziemi ogrodowej uniwersalnej. Powinniśmy je sadzić w mieszance specjalnej z korą sosnową bądź z łupinami kokosowego orzecha. Po zapoznaniu się z tymi licznymi informacjami na pewno nie będziemy popełniać błędów, a nasze storczyki będą przepięknie rosły oraz kwitły. Później pozostaje nam już tylko rozkoszować się nimi i chwalić znajomym.