Projektowanie przestrzeni publicznej, która zapewnia dostępność i komfort dla różnorodnych grup użytkowników, stanowi wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych w procesy inwestycyjne. Konieczne jest uwzględnienie rozwiązań pozbawionych barier architektonicznych, które mają na celu poprawę funkcjonowania osób o różnych potrzebach, takich jak osoby niepełnosprawne, osoby starsze i opiekunowie małych dzieci. Jak więc stworzyć przestrzeń, która umożliwi swobodne korzystanie dla wszystkich, spełniając jednocześnie ich potrzeby i oczekiwania? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać podczas webinarium z cyklu #GeberitDlaMłodych, które odbędzie się we wtorek, 25 kwietnia o godzinie 12:00.

Podczas tego webinarium eksperci z branży będą dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą dotyczącą architektury społecznie odpowiedzialnej. Przedstawią, jak projektować budynki użyteczności publicznej, takie jak urzędy, szkoły, muzea czy teatry, aby były w pełni dostępne dla osób o różnych potrzebach. Jednym z kluczowych elementów obiektów użyteczności publicznej, które powinny być dostosowane do różnych potrzeb, jest toaleta. W ramach 25. edycji Konkursu „Projekt Łazienki 2023”, organizowanego przez firmę Geberit, uczestnicy zostaną wyzwani do zaprojektowania mobilnej toalety, dostosowanej do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, osób starszych, dzieci oraz osób z niepełnosprawnością wzroku czy słuchu. Wiedza prezentowana podczas webinarium może stanowić inspirację i wskazówkę dla uczestników tego konkursu.

W trakcie spotkania wypowiedzą się eksperci z branży architektonicznej, w tym:

  • Dorota Sibińska, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej, która prowadzi własną pracownię projektową XYstudio specjalizującą się w projektowaniu obiektów dla dzieci.
  • Agnieszka Kalinowska-Sołtys, architekt i partner w APA Wojciechowski Architekci, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich, oraz zwolenniczka zrównoważonego rozwoju miast.
  • Justyna Zborowska, szefowa PR i komunikacji marek Geberit i Koło, która działa w branży łazienkowej od 20 lat i jest odpowiedzialna za organizację konkursu „Projekt Łazienki” skierowanego do młodych architektów.
  • Jakub Krzysztofik, architekt i urbanista, który prowadzi własną praktykę projektową i jest głównym projektantem rewitalizacji centrum Łodzi.

Webinarium będzie okazją do dyskusji i zadawania pytań prelegentom.

Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarium, należy się zarejestrować: https://tiny.pl/wv4zh

Agenda spotkania:

12.00 – przywitanie gości i widzów

12.05 – Konkurs ,,Projekt Łazienki 2023” – Agnieszka Kalinowska-Sołtys, SARP i Justyna Zborowska, Geberit

12.15 – Projektowanie przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami – Jakub Krzysztofik, SARP Łódź

12.35 – Projektowanie łazienki dla najmłodszych (w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami) – Dorota Sibińska, xystudio

12.55 – Sekcja Q&A ze wszystkimi prelegentami

Wydarzenie w ramach Konkursu ,,Projekt Łazienki 2023”

Organizator Konkursu: Geberit

Partner Konkursu: Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP

Patronat medialny Konkursu: Elle Decoration, Architektura i Biznes, Architektura Murator, WhiteMad, LABEL Magazine, Design Alive, designteka.pl, BRYŁA, Domosfera, Magazif, Czas na Wnętrze, Architecture Snob, Design Biznes, Nowa Warszawa, Wirtualna Polska, Design Doc, Weranda