Łazienka bez wątpienia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. I choć ma ona konkretne przeznaczenie, nie warto wyłącznie do niego ograniczać jej roli. Umiejętnie zaaranżowana, ma szansę stać się miejscem, w którym spędzanie czasu stanie się prawdziwą przyjemnością, a nie tylko kolejnym codziennym obowiązkiem. Aby tak mogło się stać, musimy zadbać o to, by łazienka była nie tylko piękna i efektownie urządzona, ale też przytulna. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Postaw na miękkość i doskonałą jakość

Najskuteczniejszym sposobem na uczynienie łazienki bardziej przytulną jest umieszczenie w niej różnych dodatków, które wizualnie ocieplą jej wystrój. W pierwszej kolejności warto skupić się na tych, które poza funkcją ozdobną, mają też praktyczne zastosowanie. Do tej grupy dodatków bez wątpienia należą ręczniki. Są to produkty, których nie może zabraknąć w żadnej łazience. Ich podstawowym zadaniem jest osuszanie ciała po kąpieli. Jednak ich roli nie warto ograniczać wyłącznie do funkcji osuszania. Zazwyczaj są one umieszczanie w widocznym miejscu w łazience. Dlatego też warto zatroszczyć się o to, by spełniały we wnętrzu również funkcję dekoracji, wybierając te produkty, które wyróżnia wysoka jakość sprawiająca, że prezentują się doskonale.

Miękkie ręczniki, wykonane w 100% z surowców naturalnych są nie tylko komfortowe, ale też zawieszone na wieszaku w łazience pięknie wyglądają. Aby spotęgować to wrażenie, warto postawić na modele dodatkowo zdobione elegancką lamówką czy też ekskluzywnym motywem. Równie ważna jest ich kolorystyka. Najlepiej, aby stanowiła ona wyrazisty akcent, podkreślający wystrój całego pomieszczenia.

Wśród detali, które skutecznie uprzytulniają piękne wnętrza, jednocześnie zaskakując swoją miękkością, nie sposób również nie wymienić mat łazienkowych. Te praktyczne produkty potrafią bardzo efektownie dopełnić aranżację łazienki, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio wybrane. Podobnie jak w przypadku ręczników powinna cechować je wysoka jakość. Elegancka mata łazienkowa nie tylko zapewni stopom wygodę, otulając je swoją miękkością, ale też sprawi, że całe pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Wystarczy poszukać modelu, który udowodni, że mata łazienkowa też może być ekskluzywnym dopełnieniem wnętrza.

Podobną rolę odegrać może ekskluzywny, gustowny szlafrok. To kolejny przykład na to, że praktyczne zastosowanie wcale nie musi wykluczać efektownego wyglądu. Jedwabny, miękki i przyjemnie otulający ciało szlafrok to gwarancja najwyższego komfortu, który warto zapewnić sobie tuż po wyjściu z wanny lub spod prysznica, i jednocześnie niezwykle wysmakowany dodatek, który swoją obecnością w łazience doskonale ociepla jej wystrój.

Zwróć uwagę na szczegóły

W wystroju łazienki, podobnie jak i w innych pomieszczeniach, dużą rolę odgrywają niewielkie detale. W tym przypadku mowa o kosmetykach. Zazwyczaj ustawiamy je w widocznym miejscu, aby były łatwo dostępne. Jednak kolorowe buteleczki z krzykliwymi etykietami rozstawione na każdej wolnej przestrzeni to sprawdzony sposób na aranżacyjną katastrofę. Ich obecność skutecznie przyćmi nawet najbardziej przemyślaną i elegancką kompozycję, wprowadzając do wnętrza wizualny chaos. Aby uniknąć takiego efektu, warto zwrócić uwagę na wygląd opakowań kosmetyków oraz miejsce ich umieszczenia w łazience. Zamiast kolorowych, plastikowych pudełeczek lepiej wybrać szklane, ekskluzywne słoiczki i umieścić je na marmurowej, ozdobnej tacy. Taki zabieg sprawi, że kosmetyki będą się efektownie prezentować, stając się ozdobą, która pomoże uprzytulnić piękne wnętrze.

Ważna jest również ilość kosmetyków. W tym wypadku „mniej znaczy więcej”. Ład i harmonia sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Dlatego ilość wyeksponowanych kosmetyków należy ograniczyć do zaledwie kilku. Reszta powinna znaleźć się w zamkniętych szafkach. Dzięki temu przestrzeń w łazience będzie sprawiać wrażenie bardziej uporządkowanej, a przez to również przytulnej.

Nie zapomnij o kolorze

O tym, czy łazienka będzie elegancka i przytulna, decyduje również jej kolorystyka. W tym aspekcie najlepiej sprawdza się połączenie drewna z innymi naturalnymi materiałami – minerałami oraz marmurami. Warto zestawiać je z tzw. miękkimi, ziemistymi kolorami, do których należą brązy, czerń oraz zielenie. Kolory te bardzo dobrze współgrają z białym kolorem urządzeń łazienkowych, tworząc wraz z nimi spójną, elegancką kompozycję.

Ciekawym pomysłem na ocieplenie wnętrza łazienki może być też wstawienie do niej na przykład krzesła lub oryginalnego, eleganckiego fotela wykonanego z materiałów odpornych na wilgoć i utrzymanego we wspomnianych wcześniej kolorach. Podobny efekt można uzyskać, wstawiając do wnętrza mały stolik, na którym będzie można położyć ulubioną książkę, idealną do czytania podczas kąpieli, oraz zapaloną aromatyczną świecę. Taki zabieg sprawi, że łazienka stanie się jeszcze bardziej przytulna, zamieniając się w ekskluzywne SPA, a spędzanie w niej czasu okaże się jeszcze przyjemniejsze.